Kraken? Olbrzymia kałamarnica wyrzucona na brzeg w Zatoce Św. Heleny

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Fani wakacji na plaży w St. Helena byli zaskoczeni, gdy w niedzielny poranek znaleźli tam gigantycznego głowonoga, leżącego na piasku.

 

 

 

Z ciałem dłuższym niż dwa metry i mackami o długości ośmiu metrów znaleziono kałamarnicę o wadze 300 kg wyrzuconą na plażę Britain Bay Beach w St. Helena, Prowincja Przylądkowa Zachodnia, gdzie szybko przyciągnęła uwagę innych plażowiczów.

 

W jednym filmie, który można zobaczyć poniżej, ktoś zrobił zdjęcie, gdy jego przyjaciel leży na piasku obok olbrzyma, pokazując, jak duże jest jego ciało w porównaniu do dorosłego człowieka.

 

Tak duże kałamarnice rzadko się widuje, ponieważ gatunek ten żyje głęboko w oceanie, gdzie jest nieczęsto spotykany i gdzie bardzo trudno jest go badać. Nie jest jasne, w jaki sposób ten konkretnie osobnik trafił na plażę.

 

„To było smutne, ponieważ widziałem, jak umiera” - powiedział Richard Davis, który filmował stworzenie. „Wciąż pompowała atrament, a ja dotknąłem jednej z jej macek, która ssała mi dłoń i musiałem użyć siły, aby ją usunąć”.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)Skomentuj