Kotka domowa urodziła maleństwo o dwóch pyszczkach

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Na farmie w amerykańskim mieście Albany w stanie Oregon jednoroczna kotka urodziła sześć kociąt, z których jedno ma dwa pyszczki.

 

 

Kotki urodziły się w środę rano 20 maja br. Uwagę właścicielki Kayli King przyciągnął najmłodszy z miotu, który urodził się jako ostatni. Głowa noworodka składała się z dwóch pyszczków. Mąż Kayli, podzielił się niezwykłymi wiadomościami w zamkniętej grupie na Facebooku. W niecały dzień pod postem pojawiło się 1,7 tys. polubień i ponad 800 komentarzy.

 

Rodzina King nazwała zmutowanego kotka na cześć popularnego amerykańskiego dania śniadaniowego Biscuits and Gravy. Prawy pysk nazywa się Biscuits, a lewy, który okazał się silniejszy - Gravy. Częściej mały kotek jest po prostu nazywany Biscuits.

 

Biscuits urodził się z jedną głową o podwójnej mordce z podwójnym nosem oraz czterema oczami z powodu nieprawidłowości genetycznych. Mutacja zwana diprosopią związana jest z nieprawidłową aktywnością genu odpowiedzialnego za szerokość pyska zwierzęcia.

 

Niektórzy internauci wyrazili chęć przejęcia rzadkiego zwierzaka. Jeden z nich jest gotowy zapłacić 500 dolarów amerykańskich za Biscuits. Rodzina przyznaje jednak, że się przywiązała już do kotka i nie mają zamiaru się z nim rozstawać. Pozostali bracia i siostry z miotu nabierają sił i wkrótce zostaną wystawieni na sprzedaż.

 

W minionym roku donoszono, że Ralph Tran, weterynarz z amerykańskiego stanu Kalifornia, posiadał kotka o dwóch pyszczkach o imieniu Duo. Karmił zwierzaka za pomocą m. in. strzykawki, dopóki zwierzę nie nauczyło się jeść samodzielnie.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocenSkomentuj