Koronawirus spowodował czterogodzinną erekcję

Kategorie: 

Źródło: tg

Długotrwałe bolesne erekcje u 62-letniego mężczyzny z ostrą niewydolnością oddechową na tle COVID-19, z dużym prawdopodobieństwem, spowodowane były odpowiedzią immunologiczną na chorobę układu oddechowego. 62-letni pacjent przybył do szpitala, skarżąc się na gorączkę, biegunkę i ogólny dyskomfort. Nie znajdując żadnych innych objawów i przepisując antybiotyki, lekarze odesłali go do domu. Po dwóch dniach mężczyznę zabrano na oddział ratunkowy z ostrą niewydolnością oddechową.

 

 

Podczas gdy pielęgniarki poddawały go testowi na koronawirusa i przeprowadzały tomografię płucną, która ujawniła dziwny wzór typowy dla COVID-19, nikt nie zwracał uwagi na guzek w strategicznie ważnym miejscu dla mężczyzny. Nie wiadomo, jak długo penis dość dorosłego mężczyzny był „gotowy do bitwy” przed odkryciem, ale minęły kolejne cztery godziny, zanim zatrzymano nieodpowiednią i bolesną erekcję.

 

Na nic zdało się okładanie lodem. Następnie lekarze wbili igłę w narząd rozrodczy, aby zrozumieć przyczynę priapizmu, czyli uporczywej erekcji niezwiązanej z podnieceniem seksualnym. Ciemne skrzepy znalezione we krwi wykazały, że priapizm jest niedokrwienny. W takim przypadku krew nie może opuścić penisa. Po znalezieniu przyczyny pracownicy medyczni ponownie przebili delikatne ciało, tym razem, aby wstrzyknąć etyleprynę. Lek stymulował nerwy w tej części ciała, co przyczyniło się do rozluźnienia naczyń krwionośnych w penisie.

 

Priapizm nie jest oficjalnie uznanym objawem zakażenia koronawirusem, ale jest więcej doniesień o pacjentach z COVID-19, u których stwierdzono zakrzepy krwi. Podobnie jak człowiek z priapizmem, przed zakażeniem koronawirusem nie było problemów z gęstością krwi u ludzi.

 

Przypadek czterogodzinnej erekcji tak bardzo podekscytował społeczność medyczną, że został opisany w American Journal of Emergency Medicine. Możliwym połączeniem między wymuszoną erekcją, gęstością krwi i zakażeniem koronawirusem może być odpowiedź immunologiczna organizmu na inwazję wirusa, a także stosowanie leków. Zwiększona liczba leukocytów i substancji chemicznych we krwi powoduje, że jest ona lepka i gęsta. Może to prowadzić do tworzenia skrzepów.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocenSkomentuj