Konie mogą prosić ludzi o pomoc

Kategorie: 

youtube.com

Japońscy naukowcy z Uniwersytetu w Kobe stwierdzili, że konie mogą prosić ludzi o pomoc. Więcej szczegółów na temat badań można znaleźć w listopadowym numerze czasopisma Animal Cognition. W ciągu ostatnich sześciu tysięcy lat konie nauczyły się bardzo wyraziście komunikować z ludźmi.

 

 Naukowcy byli w stanie udowodnić, że zwierzęta rozumieją ludzką ekspresję i odróżniają przyjaciół za pomocą głosu i zachowania. Wcześniej wiadomo było, że konie są inteligentne, jak na przykład psy, ale nie prowadzono testów dotyczących ich zdolności umysłowych. Eksperymenty prowadzono w ujeżdżalni, przyglądając się koniom i uczniom.

I tak zwierzęta umieszczono za płotem, a przed parkanem stawiano wiadro wypełnione marchwią. Opiekun konia oddalał się z pola widzenia konia, a na miejscu pozostawał młody człowiek. Koń wiedział, że nie może dostać się do warzyw i zaczynał przyciągać uwagę młodzieńca, patrząc na niego i muskając po twarzy od czasu do czasu. Badacze doszli do wniosku, że konie wykazują podobne zachowania, jeśli potrzebują pomocy od ludzi.
 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocenSkomentuj