Kobieta znalazła dwugłową dżdżownicę i wpuściła ją do przydomowej donniczki

Kategorie: 

Źródło: twitter.com

Mieszkanka angielskiego miasta Cheltenham w Gloucestershire znalazła w swoim ogrodzie dwugłową dżdżownicę i nadała jej podwójne imię.

 

 

W niedzielę 8 listopada 56 - letnia Sherrie Fox odkryła w swoim ogrodzie dwugłową dżdżownicę. Nazwała stworzenie Kevin i Perry na cześć bohaterów brytyjskiego serialu komediowego o tym samym tytule z lat dziewięćdziesiątych.

 

Fox umieściła Kevina i Perry'ego w domowej doniczce.

 

„Mój mąż i ja jesteśmy fanami dzikiej przyrody. Spędzamy dużo czasu filmując mrówki zbierające jaja i noszące je do dziur w naszym trawniku. Pszczoły ziemne również tworzą wiele dziur. Prawdopodobnie mamy więcej dziur w naszym ogrodzie niż w poduszce z igłą”- opowiada Fox.

 

Ma nadzieję, że film przedstawiający stworzenie dostarczy ludziom odrobiny zadziwienia i magii w czasach niepewności.

 

„Mam nadzieję, że nie wyczołgała się gdzieś w nieznane z garnka do ziemi. Chętnie znów ją zobaczę” - powiedziała Fox.

 

Jak wynika z badań naukowych, po przecięciu na pół Lumbricus terrestris może wyhodować dwie głowy. Nie wiadomo, czy pierścienica znaleziona przez Fox zyskała w ten sposób drugą głowę.

 

Wcześniej informowano, że w amerykańskim stanie Floryda kot domowy o imieniu Olive przyniósł właścicielowi dwugłowego gada. Eksperci wyjaśnili, że jest to dwugłowy czarny wąż, który najprawdopodobniej nie przetrwa na wolności.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocenSkomentuj