Kamczacki lew morski ukrył się na kutrze, aby dostać się do portu w celu skonsumowania połowu rybaków

Kategorie: 

youtube.com

Świadkowie sfilmowali niezwykły incydent - kamczacki lew morski wykradający połów rybaków.

 Okazało się, że zwierzę cały dzień pływało na łodzi z rybakami z Sachalinu, donoszą lokalne media. Po przybyciu do portu, zwierzę wyszło na brzeg i poczłapało w kierunku innego statku rybackiego, gdzie zakończono rozładunek.


Wyrafinowanego złodzieja nie przestraszyła obecność ludzi i bez wahania przystąpił do konsumpcji ryb, umieszczonych w specjalnych skrzyniach obok zacumowanego kutra. Przyznać należy, że robił to delikatnie i z właściwym sobie wdziękiem.


Nie pierwszy raz filmy z kamczackimi lwami morskimi w nietypowych sytuacjach trafiają do sieci. Na początku marca br. podczas rozładunku ryb, wielki lew morski  zaatakował podnośnik, za pomocą którego przeładowywano pojemniki z rybami. Ludzie nie byli w stanie pozbyć się głodomora i odstąpili mu część „jedzenia”.


Uchatek grzywiasty (łac. Eumetopias jubatus) jest największym przedstawicielem fok uszatych (nazywany jest północnym lwem morskim). Samce osiągają od 3 do 3,5 metra długości. Zakres wagowy dorosłych osobników waha się od 500 do 1100 kg.

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)Skomentuj