Kaczka bez nogi otrzymała nową protezę

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Kaczka o imieniu Pukhlya urodziła się ze zdeformowaną nogą. Na drukarce 3D wydrukowano nową, aby jej pomóc. Dzięki protezie na zawiasach kaczka może swobodnie chodzić.

 

 

Historia kaczki pojawia się w nowym odcinku Wizard of paws, dostępnym na stronie National Geographic Wild. W zamieszczonym filmie widzimy, jak Derrick Campan, ekspert w dziedzinie protetyki dla zwierząt domowych, wykonał protezę kaczej nogi za pomocą drukarki 3D.

 

Najpierw dokładnie zbadano nierozwiniętą kończynę zwierzęcia, a następnie stworzono model, który idealnie pasuje do ciała kaczki. Ben Weinman, właściciel kaczki, chciał poprawić los zwierzęcia. To on zwrócił się do firmy Bionic Pets, która specjalizuje się w produkcji protez nóg dla zwierząt domowych.

 

Na krótkim filmie można zobaczyć, jak kaczka początkowo niepewnie reaguje na sztuczny element przyczepiony do ciała. Jednak zainspirowana ruchem, coraz pewniej zaczyna stawiać kroki. To pierwszy raz, kiedy kaczka jest w stanie samodzielnie chodzić.

 

„Nie sądziłem, że tak bardzo mi to przeszkadza. Ale kiedy natkniesz się na chore zwierzę, chcesz zrobić wszystko, aby mu pomóc ”.

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)Skomentuj