Japoński bobtail to rzadki kot z ogonem królika

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Japoński bobtail to rzadka rasa kotów, która ma krótki, przypominający królika ogon zamiast długiego, wiotkiego ogona, który można znaleźć u większości innych kotów.

 

 

Nikt nie wie dokładnie, kiedy ta niezwykła rasa kota pojawiła się w Japonii, ale jest częścią japońskiej kultury od co najmniej kilkuset lat, często pojawia się w tradycyjnej sztuce i folklorze.

 

Na początku XVII wieku rasa odegrała kluczową rolę w utrzymaniu przemysłu jedwabników w Japonii poprzez wyniszczenie gryzoni, a do następnego stulecia krótkoogon był już dominującą rasą kotów w Japonii.

 

Nikt nie wie, czy to z powodu jego charakterystycznego ogona, który wyglądał, jakby był wygięty i złamany, jego przyjaznej natury, ale japoński bobtail stał się niezwykle popularny w japońskim kraju i tak pozostaje do dziś. Jednak poza Japonią pozostaje niezwykle rzadki.

 

Krótki, zakrzywiony ogon japońskiego bobtail jest wynikiem naturalnej mutacji spowodowanej ekspresją dominującego genu. Mutacja ta powoduje zmniejszenie liczby kręgów ogonowych, a także fuzję kręgów, ale poza tym jest pełnym ogonem, jak u kotów długoogoniastych. Aby być uznanym za prawdziwego bobtaila, długość ogona kota nie może przekraczać trzech cali.

 

Krzywizna ogona krótkoogoniastego powoduje, że futro na ogonie rozchodzi się, co sprawia, że wygląda bardzo podobnie do puszystego ogona królika, a w niektórych przypadkach może nawet wydawać się upierzony. Ogon może być elastyczny lub sztywny.

 

Najwyraźniej kędzierzawy ogon jest wyjątkowy nie tylko dla rasy japońskiego bobtaila, ale dla każdego indywidualnego kota, tak jak odciski palców powinny być unikalne dla nas, ludzi. Składają się z jednego lub więcej łuków, kątów lub zagięć w różnych kombinacjach i żadne dwa ogony nie są takie same.

 

Japońskie bobtaile są towarzyskimi i przytulnymi zwierzakami, uwielbiają wchodzić w interakcje z ludźmi i często wydają dźwięki, gdy się do nich mówi, bardziej niż większość innych ras kotów. Uwielbiają się bawić i ogólnie dobrze dogadują się z innymi zwierzętami. Jedynym problemem jest to, że prawdopodobnie będziesz miał trudności ze znalezieniem go poza Japonią.

 

Pomimo faktu, że japońscy hodowcy bobtail istnieją obecnie poza Japonią, ten kot jest nadal klasyfikowany jako stosunkowo rzadki i, jeśli jest dostępny, może kosztować nawet 1600 dolarów u renomowanego i odpowiedzialnego hodowcy.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocenSkomentuj