Jak radzić sobie ze strzyżeniem długowłosych ras psów?

Kategorie: 

Źródło: Internet

Rasy długowłose to duma właścicieli, ale jednocześnie problem z sierścią. Częste odwiedzanie psiego fryzjera może porządnie nadszarpnąć domowy budżet, dlatego wielu posiadaczy psów z długą sierścią decyduje się na samodzielne wykonywanie wszystkich procesów pielęgnacyjnych. Aby przeprowadzić je skutecznie i jednocześnie bez wykorzystania wszystkich posiadanych sił i nerwów konieczne jest obranie skutecznej taktyki i nabycie właściwych urządzeń i akcesoriów.

 

Pielęgnacja, która ułatwi zadanie

W strzyżeniu psa pomoże codzienna lub chociaż częsta pielęgnacja sierści. Mowa oczywiście o regularnym kąpaniu i czesaniu, dzięki czemu sierść będzie piękna, nie powstaną na niej kołtuny, a zabieg będzie polegał wyłącznie na delikatnym przycięciu. Konieczne jest stosowanie odpowiednich szamponów i szczotek, które ułatwiają wykonywanie tych zabiegów. Wpływ na wygląd sierści ma również odpowiednia dieta czworonoga. Konieczne jest dostarczanie do organizmu pupila olei omega-3 i omega-6.

 

Narzędzia, dzięki którym strzyżenie psa będzie łatwe i szybkie

Jeśli nie opuszcza Cię wizja całego dnia spędzanego na strzyżeniu swojego psa z długą sierścią, to postaw na akcesoria, dzięki którym cały proces przebiegnie sprawnie i przede wszystkim bezpiecznie dla psa. Maszynki z https://sklep.germapol.pl/pl/maszynki-dla-psow-i-kotow.html są zaprojektowane z myślą o sierści zwierząt, która zdecydowanie różni się od włosów człowieka Dlatego warto wybić sobie z głowy próby strzyżenia pupila zwykłą maszynką i zakupienie takiej, która poradzi sobie z długą sierścią psa.

 

Strzyżenie miejscowe – czy to ma sens?

Wielu właścicieli psów ras długowłosych decyduje się wyłącznie na podcinanie sierści w miejscach, w których jest ona narażona na zabrudzenia i powstawanie kołtunów. Są to przede wszystkim brzuch i ogon. W takich przypadkach dobrze dopasowana maszynka bez problemu poradzi sobie ze skróceniem sierści, a samo strzyżenie potrwa kilkanaście minut i nie będzie bardzo stresujące dla pupila.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)Skomentuj