Indyjski lekarz zjada krowie łajno i twierdzi, że oczyszcza ciało, umysł i duszę

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Dr Manoj Mittal, specjalista pediatra z Haryana w Indiach, wywołał kontrowersje w Internecie po tym, jak pojawił się przed kamerą, aby pochwalić korzyści płynące z jedzenia krowiego łajna.

 

 

Tradycyjna medycyna indyjska od dawna promuje odchody krowie jako panaceum, które może nawet zapobiegać chorobom takim jak rak i Covid.

 

W niedawno opublikowanym filmie Mittal odgryza kęs krowiego łajna i chwali jego korzyści dla ludzkiego ciała, umysłu i duszy.

 

„Każda część panczagawia od krowy jest bardzo cenna dla ludzkości” - tłumaczy Mittal. „Widzisz, jeśli jemy krowie łajno, wtedy nasze ciało i umysł stają się czyste. Nasza dusza staje się czysta. Raz w naszym ciele oczyszcza nasze ciało.”

 

Pediatra dodał, że jego matka przerywała swój post, jadła krowie łajno, a kobiety, które spożywały obrzydliwe krowie odchody, nie potrzebują już cesarskiego cięcia przy porodzie.

 

Film pokazuje, jak dr Manoj Mittal zbiera kawałek krowiego łajna, a następnie je od niechcenia, jakby to był chleb. Jego gest wzbudził kontrowersje w mediach społecznościowych.

 

„Indyjska Rada Medyczna powinna to wziąć pod uwagę i cofnąć jemu licencję na wykonywanie zawodu lekarza. Jako pediatra nie musi przepisywać gnoju niewinnym małym dzieciom”- napisał jeden z użytkowników Facebooka.

 

„Kawaler medycyny, kawaler bzdur” – skomentowała inna osoba.

 

Odchody krowie odegrały dużą rolę w kulturze indyjskiej. Co roku w Indiach toczy się co najmniej dwie bitwy z ciastkami z krowiego łajna, a kilka produktów z tego łajna jest opracowywanych jako leki.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocenSkomentuj