Indonezyjska policja przejęła 657 zamrożonych tusz mrówkojadów

Kategorie: 

youtube.com

W Indonezji policja wycofała z rynku 657 tusz mrożonych mrówkojadów, podaje Le Parisien. Wszystkie łuskowce przechowywano w pięciu zamrażarkach w prywatnym domu.

 

 

Mężczyzna podejrzany o nielegalny handel gatunkiem zagrożonym wyginięciem, został aresztowany w piątek tydzień temu. Rewizję przeprowadzono w miejscowości Jombang na wyspie Jawa. Funkcjonariusze interweniowali, ponieważ wpłynął donos w tej sprawie.

 „Setki łuskowców były zawinięte w folie i przechowywane w pięciu dużych zamrażarkach” - powiedział rzecznik policji w prowincji Jawa Wschodnia.


 
Właściciel domu to 55-letni mężczyzna, którego tożsamości nie ujawniono. Jeśli zostanie uznany za winnego przez sąd, grozi mu do pięciu lat więzienia i grzywna w wysokości 100 mln rupii (około 6700 euro).„Podejrzany twierdził, że mrówkojady nie należą do niego, a do przyjaciela, który poprosił go o przechowanie towaru w zamrażarkach. Domniemany wspólnik jest poszukiwany” – podano w komunikacie prasowym.Od 2000 roku obowiązuje międzynarodowy zakaz handlu mrówkojadami. Mięso tych owadożerców jest bardzo cenione i ma rzekomo właściwości lecznicze. Dlatego ten gatunek jest poszukiwany przez handlarzy z Azji z uwagi na duży popyt, szczególnie w Chinach.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocenSkomentuj