Hinduscy lekarze usunęli dwumetrowego robaka z jelit pacjenta

Kategorie: 

youtube.com

Lekarze w Indiach przeprowadzili operację wyciągnięcia dwumetrowego uzbrojonego tasiemca wieprzowego z jelit pacjenta. Przypadek został opisany w czasopiśmie medycznym The New England Journal of Medicine, informuje CNN.

 48-letni mężczyzna zwrócił się do specjalistycznej kliniki z dolegliwością bólu brzucha, który nękał go od dwóch miesięcy. Podczas kolonoskopii lekarze odkryli w jelitach „ślimakowatego” robaka. Zazwyczaj w ręce medyków wpadają tylko fragmenty pasożytów, ale tym razem było inaczej. Tasiemce wieprzowe mogą osiągnąć długość nawet kilku metrów, nie powodując żadnego dyskomfortu u nosiciela. Wiele osób nawet nie wie, że jest zakażone. Jednak tym razem intruz spowodował ból.

 „To był pofałdowany, poruszający się kawałek robaka” powiedział dr Cyriac Phillips. „Ten segment robaka był potwierdzeniem, że do zakażenia doszło w przewodzie pokarmowym pacjenta”.Robaka usunięto przez usta. Zabieg trwał zaledwie piętnaście minut. Długość tasiemca wynosiła w tym przypadku dwa metry. Wyciągnięto go w jednym kawałku. Choremu przepisano leki przeciwpasożytnicze i dolegliwości ustąpiły.
 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocenSkomentuj