Dziesiątki martwych szpaków spadło z nieba w ukraińskim mieście

Kategorie: 

http://www.048.ua/news/1126332

W mediach społecznościowych pojawiły się zdjęcia robione 17 lutego br. w miejscowości Izmail Odesski, na których widać kilkadziesiąt martwych ptaków. Według świadków, szpaki spadły z nieba. Sprawą zajęli się dziennikarze agencji prasowej Odessa Media i portalu 048.ua.

 

 Niektórzy ludzie uważają, że zjawisko związane jest ze zbliżającą się Apokalipsą. Inni twierdzą, że ptaki padły, bo były narażone na działanie wojskowych fal dźwiękowych. Wcześniej tysiące szpaków przeleciało nad miastem, wracając z zimowania.

 W przeszłości zdarzała się masowa śmiertelność wśród tych stworzeń, przemierzających duże odległości w grupach. Wędrowne ptaki są często zdezorientowane w przestrzeni z powodu mgły, lub burzy i rozbijają się o wieże, szklane biurowce, mosty, elektrownie wiatrowe, a nawet drzewa. Zdarza się, że ptaki ulegają zatruciu pestycydami lub innymi toksynami.

 Jeden z ukraińskich ekspertów potwierdza, że szpaki w Izmaile zatruły się, żerując na polu, gdzie rozsypano nawóz lub środki przeciwko szkodnikom. Obecnie w rolnictwie stosuje się wiele substancji, które są niebezpieczne dla zwierząt.

 


 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)Skomentuj