Dwa niedźwiedzie uratowane z restauracji w Albanii przybyły do Szwajcarii

Kategorie: 

Źródło: facebook.com

W styczniu 2019 r. obrońcy zwierząt organizacji Four Paws uratowali dwa niedźwiedzie Meimo i Amelię. Zwierzęta trzymane były w zardzewiałych klatkach, stojących w pobliżu małej restauracji w Albanii. Oba osobniki nie są już młode. Mają co najmniej 13 lat i większość swojego życia spędziły w tym karcerze.

 

 

Teraz oba drapieżniki są już w schronieniu niedźwiedzi Arosa w Szwajcarii, dokąd zostały przetransportowane z Albanii. Według Briana De Cela, dyrektora organizacji Four Paws, misie miały szczęście, że właściciele restauracji zgodzili się dobrowolnie oddać je po perswazji.

„Dla każdego, kto widzi te dzikie zwierzęta w nieodpowiednich warunkach, jasne jest, że jest to całkowicie nie do przyjęcia, jeśli zależy ci na ich potrzebach. Jeśli kochasz niedźwiedzie, nie powinieneś trzymać ich w ciasnych klatkach z betonowymi podłogami, w których te nie mogą się ukryć od ludzi ciągle do nich przychodzących”.

Przeniesieniu niedźwiedzi z Albanii do szwajcarskiego sierocińca alpejskiego towarzyszyło czterech pracowników Arosa Mountain Railways, weterynarze z Leibniz Institute for Zoo i Wildlife Research. Podróż rozpoczęła się rankiem 29 stycznia i trwała cztery dni z Albanii do Grecji, Macedonii, Włoch, a następnie do Szwajcarii. 5 lutego, po badaniach, oba niedźwiedzie zostały wypuszczone do przestronnych otwartych zagród w schronisku.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)Skomentuj