Drzewo w formie człowieka

Kategorie: 

earth-chronicles

Matka Natura potrafi tworzyć niezwykłe dzieła. I nie chodzi tylko oszałamiające wodospady, majestatyczne góry, kwiaty, drzewa... Wśród setek miliardów drzew, rosnących na całym świecie, jest jedno absolutnie wyjątkowe i niesamowite.

 

 

 W pierwszej chwili na myśl rzucają się skojarzenia ze spektakularnymi lasami Pandory w Avatarze, ale okazuję się, że aby ujrzeć ten cud natury, wcale nie trzeba wyprawiać się w międzygalaktyczną podróż.

 

 Drzewa stały się częścią życia człowieka. Dostarczając mu tlenu, jedzenia, ciepła, materiału budowlanego itp. Na Ziemi istnieje około stu tysięcy różnorodnych gatunków drzew i nie jest możliwe, aby znaleźć wśród nich dwa identyczne.

 

 Ludzie są przyzwyczajeni do wyglądu drzew. Patrzą na nie każdego dnia. Zdarzają się jednak takie okazy, które są traktowane szczególnie np. z uwagi na niezwykły wygląd, podeszły wiek lub ogromny wzrost.

 

 Nie mniej zaskakujące jest drzewo, które rośnie w Singapore Botanical Gardens. Mówią o nim, że to „zielony człowiek”.

 

 Ten równikowy ogród botaniczny, zbudowany ponad sto pięćdziesiąt lat temu, jest uważany za jedną z najciekawszych atrakcji turystycznych w tym maleńkim kraju. Według Times to „najlepsza dżungla” w całej Azji. Skansen, który rozciąga się na powierzchni zaledwie 52 hektarów, otrzymał trzy gwiazdki w ocenie Michelin. Na jego terytorium rosną bardzo rzadkie gatunki roślin.

 

 Znajduje się tam jedno bardzo wyjątkowe drzewo. Jego pień całkowicie pokrywa mech, co się rzadko zdarza w Azji, a cała kompozycja przypomina twarz człowieka z wyraźnym zaznaczeniem oczu, nosa i jamy ustnej. Pień w obwodzie mierzy około trzech metrów.

 

 Kto wie, co za historia łączy się z zielonym, przystojnym mężczyzną, którego twarz natura nadrukowała na pniu tego niezwykłego drzewa…


 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocenSkomentuj