Domowe szkolenie psa – jakie akcesoria pomogą samodzielnie wyszkolić szczeniaka?

Kategorie: 

Źródło: Internet

Kupując psa, zwykle zdajemy sobie sprawę z obowiązków, jakie niesie za sobą posiadanie zwierząt domowych. Odpowiedzialne podejście do wychowania zwierzęcia jest równie ważne, jak zapewnienie mu pełnej miski oraz ciepła i miłości domowników, dlatego warto dobrze przygotować się na wyzwania, jakie niesie za sobą szkolenie własnego psa.

 

Uczymy szczeniaka czystości

W sklepach zoologicznych bez problemu kupimy szereg akcesoriów, które umilą i ułatwią samodzielne szkolenie psa. Na początek warto zadbać o naukę czystości – większość szczeniaków nie do końca zdaje sobie sprawę z faktu, iż nasz dywan lub podłoga to nie toaleta, a nawet nauczony czystości pupil może po przeprowadzce do nowego domu zapomnieć podstawowe zasady dobrego wychowania.

Jak nauczyć szczeniaka czystości? Przede wszystkim poprzez częste wyprowadzanie i obserwowania psa. Szczeniak musi być wyprowadzony po każdym posiłku oraz drzemce – jeżeli zapomnimy o jego potrzebach, możemy spodziewać się mokrej plamy na dywanie lub innych niespodzianek.

Ważne jest to, żeby nie bić psa za to, że załatwił swoje potrzeby w mieszkaniu – tutaj kara należy się raczej właścicielowi za niedopilnowanie zwierzaka i pominięcie godziny spaceru. Pies i tak nie rozumie, dlaczego jego nowy właściciel na niego krzyczy i wymierza mu karę, a nasza agresja może spowodować problemy behawioralne zwierzaka i stać się przyczyną wielu kłopotów.

Oczywiście nie możemy pozwalać na załatwienia się psa na w domu i nagradzać go za złe zachowanie. W przypadku małych szczeniąt warto od razu zakupić specjalne maty, które położymy w miejscu, gdzie pies się załatwił i tym samym ochronimy naszą podłogę przed zabrudzeniem i nieprzyjemnym zapachem. Następnie oznaczoną psim zapachem matę wynosimy do ogrodu i pokazujemy psu, gdzie ma się załatwić – jeżeli posłucha, nagradzamy go smakołykiem.

Szkolenie psa na spacerze

Zrywający się ze smyczy i wyprowadzający właściciela na spacer pies to codzienny widok na naszych ulicach. Podobnie jak w przypadku nauki czystości pies musi być nagradzany za dobre zachowanie na spacerze i karcony (nie biciem, a zatrzymaniem w miejscu), gdy zbyt mocno ciągnie lub wyrywa się do mijających go ludzi i innych zwierząt.

W szkoleniu na spacerach pomoże zakup obroży kantarowej, specjalnych szelek oraz profesjonalnych gadżetów trenerskich, jak kliker lub gwizdek, którego dźwięk słyszy jedynie pies. W przypadku szczególnie trudnych przypadków pomocna okaże się także o wiele bezpieczniejsza i przyjemniejsza dla psa niż kolczatka lub obroża z impulsami elektrycznymi obroża wibracyjna, która pozwoli przywołać do porządku psiego uciekiniera i pomoże go nauczyć nieoddalania się od właściciela, nawet gdy psiak nie jest na smyczy.

Jeżeli szukasz profesjonalnych gadżetów i akcesoriów, które pomogą Ci wyszkolić swojego psa, sprawdź ofertę sklepu zoologicznego zoonauci.pl, który zapewni Ci możliwość zakupu kompleksowego wyposażenia dla Twojego czworonoga. Kupisz tu doskonałej jakości miski, karmy, legowiska, zabawki, środki pielęgnacyjne oraz akcesoria do treningu w zawsze atrakcyjnych cenach.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocenSkomentuj