Dlaczego koty widzą inny świat

Kategorie: 

Źródło: tg

Zgodnie z zachodnioeuropejską tradycją magiczną zwierzęta, które pomagają czarownicy lub magowi, nazywane są chowańcami. Przyjrzyj się bliżej swojemu kotu domowemu. Co jeśli jest on twoim chowańcem? A jeśli stworzenie wie o tamtym świecie jeszcze więcej niż my?

 

 

Koty są wymienione w mistycznych traktatach starożytnego Egiptu, gdzie uważano je za święte zwierzęta. Te urocze i tajemnicze stworzenia mieszkały w świątyniach, uczestniczyły w magicznych rytuałach i były bardzo szanowane. Tak więc za zabójstwo kota wlepiano dużą grzywnę lub pozbawiano wolności.

 

W średniowieczu stosunek do kotów był, delikatnie mówiąc, wrogi. Wierzono, że najczęściej były one opętane przez złego ducha, a diabelską esencję na ogół przypisywano czarnym kotom. Dlaczego ludzie mają taki stosunek do przedstawicieli wąsatej rodziny? Najprawdopodobniej dlatego, że zwierzęta te są obdarzone niespotykaną wrażliwością.

 

Wyczuwając niebezpieczeństwo, takie jak trzęsienie ziemi, koty zaczynają się denerwować, awanturować i przy pierwszej okazji opuszczać niebezpieczne miejsce. Mają też niesamowity słuch, co pozwala im odbierać dźwięki, które są poza zasięgiem człowieka. Będąc zwierzęciem nocnym, koty doskonale widzą i orientują się w ciemności (i jak ich oczy świecą!). Ponadto kot jest jedynym zwierzęciem, które nie gryzie, nie kąsa węży. Niezwykłe!

 

Koty mają nie tylko ostre „zewnętrzne” widzenie, ale także wewnętrzne, tj. zdolność widzenia innego świata. Media ouija często używają ich, aby upewnić się, że duch jest obecny. Widząc postać z innego wymiaru, zaczynają syczeć, wyginać grzbiet, a ich futro się jeży. Są też inne reakcje, np. uszy są przyciśnięte do głowy, a ogon szybko porusza się tam i z powrotem. Nawet kłopoty w rodzinie, tj. choroba, kłótnia, koty odczuwają z góry i wcześniej zaczynają chodzić z kąta w kąt lub ocierać się o ściany.  

 

Jeśli zauważyłeś coś takiego za swoim zwierzakiem, całkiem możliwe, że będzie ci to dobrze służyło. Zwróć większą uwagę na jego nawyki i nastroje. Zdarza się, że koty czują w mieszkaniu obecność tzw. baranów i bez powodu syczą, wpatrując się w pewien punkt. Takie zachowanie jest sygnałem, że energia w pomieszczeniu musi zostać dokładnie oczyszczona.

 

Kot, przewidując chorobę, nieustannie biega do właściciela i żałośnie miauczy. To powód, aby zadbać o swoje zdrowie, tj. udać się do gabinetu lekarskiego, poddać się badaniu lub po prostu zacząć prowadzić zdrowszy tryb życia. Czy kot często kładzie się na określonej części ciała (brzuch, kolana itp.) i mruczy? Trzeba to zawsze sprawdzić, bo być może rozwija się choroba, która nie wykazała jeszcze objawów.

 

Koty są naturalnie obdarzone korzystną energią. Pewnie zauważyłaś, że po głaskaniu sierści od razu człowiek czuje się weselszy i pełen energii. Koty kładą się lub siadają w miejscu, w którym coś zwykle rani człowieka, a co najciekawsze nie proszą o nic w zamian! Po prostu pomagają nam, ludziom, nie licząc na korzyści dla siebie. To nie znaczy jednak, że możesz być niewdzięczny kotu. Częściej czochraj swojego asystenta, swoją asystentkę i szeptaj im czułe słowa. Nie zrozumie ich znaczenia (choć kto wie?), ale zareaguje na barwę głosu, intonację.

 

Od czasu do czasu kupuj zabawki i przekąski dla swojego kota. Nie są wcale drogie, ale bardzo go zachwycą.

 

Przy dobrej pogodzie zabierz lub wynieś kota na zewnątrz w specjalnej torbie. Jak każde inne zwierzę będzie cieszyć się słońcem, świeżym powietrzem. Staraj się nie besztać swojego zwierzaka za drobiazgi, takie jak przewrócony wazon lub kałuża na podłodze. Może się obrazić i przestać pomagać.

 

Jeśli chciałbyś mieć znajomego kota, ale nie masz możliwości trzymania zwierzęcia w domu, nie denerwuj się. Zacznij karmić bezdomne koty, których prawdopodobnie jest wiele w okolicy. Przyjrzyj się bliżej towarzystwu włóczęgów i odnotuj w myślach tego, który okazuje ci więcej współczucia. Być może czuje twoją energię i chce być twoim przyjacielem. Swoim przyszłym zachowaniem „przybłęda” wskaże miejsce, w którym mogą pojawić się problemy. Na przykład głośne miauczenie w pobliżu samochodu. Oznacza to: „Nie jedź dzisiaj zbyt szybko!” lub „Sprawdź silnik. Wydaje się być niesprawny!” Taka rada nigdy nie jest zbyteczna.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)Skomentuj