Czysta woda w akwarium - gwarancją zdrowia ryb i roślin

Kategorie: 

Źródlo: Internet

Akwarystyka to pasja, która wymaga rozległej i systematycznie aktualizowanej wiedzy, od samego założenia po późniejsze prowadzenie własnego podwodnego ekosystemu. Dobór roślin, odpowiedniego podłoża, a w końcu zakup ryb i troska o nie to tylko podstawy. Tak naprawdę, w zależności od rozmiaru, akwarium może wymagać naprawdę sporych nakładów pracy. Istotną kwestią pozostaje umiejętność utrzymania czystości wody minimalizującej ryzyko rozwoju bakterii i infekcji. W podstawowych zakupach każdy początkujący akwarysta powinien zatem uwzględnić dobrej jakości filtr.

 

Właściwości nowoczesnych urządzeń

Do zadań filtrów akwarystycznych należy przede wszystkim usunięcie z akwarium wszelkiego rodzaju niepożądanych substancji, tak aby poprawić warunki wszystkich żyjących w nim organizmów oraz poziom przejrzystości wody. Ryby i rośliny to w końcu żywe organizmy, które, jak wszystkie inne, wytwarzają zbędne produkty przemiany materii w ramach zachodzących procesów życiowych. Ich nagromadzenie sprawia, że z biegiem czasu woda zaczyna zmieniać barwę, natomiast procesy wydalania, resztki pokarmu czy rozkładające się części roślin odpowiadają za rosnące stężenie amoniaku. - W stawach czy jeziorach proces oczyszczania występuje naturalnie, głównie ze względu na ich dużą powierzchnię. W akwariach konieczne jest rozrzedzanie zanieczyszczeń za pomocą regularnej wymiany części wody lub stosowanie odmulaczy. Podstawę stanowi jednak proces filtracji poprzez filtr. Brak tego urządzenia lub jego niepoprawne działanie to częsta przyczyna zanieczyszczenia lub zmętnienia wody, a co za tym idzie, infekcji ryb lub roślin - tłumaczy specjalista firmy Global Water.

 

Jaka woda do akwarium?

Krótko mówiąc - najlepsza.

Bez względu na rodzaj środowiska jakie chcemy utworzyć dla naszych podopiecznych najważniejsza jest jakość wody. Od prostego, podstawowego zbiornika do zaawansowanej akwarystyki morskiej, lub dla stworzenia warunków panujących tylko w określonych akwenach wodnych – potrzebujemy idealnie czystej wody która zapewni nam najlepsze warunki do hodowli. Woda pochodząca z systemów odwróconej osmozy charakteryzuje się niemal idealną czystością. Dla zaawansowanych pasjonatów akwarystyki dostępne są urządzenia ze złożem całkowicie demineralizującym wodę – idealne do tego, by przygotować wodę morską o odpowiednich parametrach. Czysta woda bazowa gwarantuje sukces w hodowli oraz piękne rośliny i równowagę mikrobiologiczną wewnątrz zbiornika.

- Ze względu na wyżej wymienione właściwości warto poświęcić chwilę na odszukanie oraz zakup najlepszego możliwego sprzętu. Ciekawą opcją jest inwestycja w urządzenia, w których zastosowano proces odwróconej osmozy, wraz z demineralizacją -  przekonuje specjalista z firmy Global Water. Warto znaleźć dobrego producenta tego typu urządzeń, zwrócić uwagę na obecność gwarancji oraz dodatkowe akcesoria dostępne w zestawie. Najlepsi producenci oferują poszczególne filtry dopasowane do wielkości akwariów i zapotrzebowania.

Idealnie czysta woda to podstawa dla zapewnienia zdrowych warunków życia rybom i roślinom akwariowym. Zadbaj o zdrowie swoich podopiecznych!

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocenSkomentuj