Czy powinieneś martwić się o owady żyjące w twojej choince?

Kategorie: 

youtube.com
Jeśli twoje dziecko jest początkującym entomologiem, najlepszym prezentem, jaki może otrzymać, może być choinka. Według New York Daily News, ponad 25 tys. owadów można znaleźć na świeżo ściętych drzewach, które Amerykanie będą wnosić do swoich domów w tym sezonie świątecznym. Wśród stworzeń znajdą między innymi: ochojnik wejmutkowy Pineus strobi, korniki, wszy i pająki.

 
 
 
 
Dobrą wiadomością jest to, że nie musisz się martwić o wzywanie pomocy i wołanie tępiciela. Większość owadów, znajdujących się na drzewach iglastych, nie jest typem inwazyjnym. Dobrym pomysłem jest wykonanie jednak niewielkiej akcji zapobiegawczej przed wniesieniem choinki do domu. Wiele drzewek jest wytrząsanych przez nabywców, aby pozbyć się insektów.
 
 
Departament Entomologii Departamentu Stanu Penn zaleca także usunięcie wszelkich gniazd ptaków, które można znaleźć na drzewie, ponieważ mogą one zawierać roztocza i wszy. Jeśli zobaczysz jaja owadów (zwykle od ćmy Brudnicy nieparki lub modliszki), pozbądź się ich również.
 
 
Ponieważ nie ma nic przytulnego w płonącym drzewku, unikaj używania jakichkolwiek płynnych lub opartych na aerozolu pestycydów - oprócz tego, że są niepotrzebne, są wysoce łatwopalne. Wszelkie owady, które znikają z drzewa i tworzą miejsce zamieszkania na ścianie lub suficie, można zebrać odkurzaczem. 
 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocenSkomentuj