Co za stworzenie wyrzuciły na brzeg bałtyckie fale?

Kategorie: 

facebook.com

Fotograf Alexander Sokolov udostępnił na Facebooku zdjęcie martwego zwierzęcia znalezionego na wybrzeżu na Łotwie. W opinii autora są to zwłoki dużego jelenia, pisze TVNET.

 

 

„Wczoraj wyszedłem na morze i znalazłem zwłoki jelenia w okolicy Lilaste, leżące w nienaturalnej pozycji i miałem wrażenie, że mają one wyraźnie długą szyję. Fotografię opublikowałem na Instagramie. Podpisałem zdjęcie, że może to być żyrafa".

 

Alexander był zaskoczony, gdy otrzymał około 50 komentarzy od ludzi, którzy uwierzyli mu na słowo i byli zaskoczeni, że żyrafa mogła utonąć w łotewskich wodach.

 

„Oglądając zdjęcie niemal wszyscy byli pewni, że to naprawdę żyrafa! Powinienem był napisać, że znalazłem afrykańskiego słonia!"- szydzi fotograf.

 

„Sądząc po zdjęciu - to łoś, którego nie oszczędził czas”- wyjaśniła przedstawicielka Departamentu Ochrony Przyrody Maja Rena. Łoś jest dobrym pływakiem i często znajduje się w pobliżu zbiorników wodnych, ponieważ szuka nie tylko jedzenia, ale także chłodu. Jednak prąd i fale mogły być silniejsze niż ogromne zwierzę. W tym roku zdarzały się już przypadki, gdzie ludzie znajdowali utopionego dzika, łosia i niedźwiedzia. Zgodnie z prawem europejskim uprzątniecie ścierwa zwierzęcia dzikiego lub domowego jest zadaniem samorządu. Jeśli znajdziesz się w takiej sytuacji, powinieneś skontaktować się z lokalnymi władzami".

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)Skomentuj