Co potrzebuje wędkarz poza wędką?

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Wbrew pozorom, aby zająć się wędkarstwem nie można posiadać tylko i wyłącznie wędki. Do realizacji tego zadania przede wszystkim potrzebna jest wiedza, w jaki sposób nie należy narazić się na kary.

 

Jednak jeśli już posiada się wiedzę z tego zakresu trzeba poznać wszelkie niezbędne produkty do realizacji tego hobby.

 

Jakie akcesoria wędkarskie potrzebne są do łowienia ryb?
Przede wszystkim najbardziej istotnymi rzeczami dla każdego wędkarza są żyłki wędkarskie, Oczywiście zawsze udając się na ryby trzeba zabrać ze sobą pewien zapas żyłki. W przypadku jeziora można zastosować cieńszą żyłkę, natomiast w przypadku rzeki, warto postawić na grubszy model. W przypadku braku wiedzy najbezpieczniejszym wyborem są żyłki o grubości 0,16mm. Mają one odpowiednią wytrzymałość, ale jednocześnie nie mają zbyt dużej grubości.

 

Innymi akcesoriami, któreś bardzo potrzebne każdemu wędkarzowi są przynęty wędkarskie. Decydując się na konkretne rozwiązanie trzeba wybierać pewne standardy. W zależności od tego tego na jaki haczyk się łowi warto więc wybierać konkretne przynęty. W przypadku gdy łowi się na kukurydze warto stosować złoty haczyk. W ten sposób haczyk ten mniej rzuca się w oczy od przynęty. Jeśli natomiast chce się łowić na białe robaki to warto zdecydować się na srebrne haczyki. Oczywiście chcąc coś złapać nie można zapominać o tym, aby kupić zanęty. To właśnie dzięki nim znacznie zwiększy się szanse na złapanie większej ryby.

 

Inne akcesoria
Poza podstawowymi przynętami, żyłkami itp potrzebne będzie także wiele różnych akcesoriów. Do najbardziej potrzebnych akcesoriów wymienić należy wiadro, pozwalające na przechowywanie ryb. Na rynku można znaleźć specjalne wiadra zaprojektowane dla wędkarzy, jednak jeśli się takim nie dysponuje to spokojnie można użyć także zwykle wiadro gospodarcze. Oczywiście trzeba pamiętać, aby takie wiadro bardzo dokładnie wyczyścić tak, aby nie pozostały w nim żadne szkodliwe substancje, które będą miały później wpływ na jedzenie ryb. Oczywiście trzeba także pamiętać, aby idąc na ryby zabrać ze sobą szmatkę do czyszczenia ryb, nożyczkach czy też nożyku do przecinania żyłki. Dzięki zakupowi odpowiednich produktów wędkarstwo podłogowe może być naprawdę bardzo przyjemną rozrywką.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocenSkomentuj