Cierpiąca na ból zęba tygrysica amurska przyszła po pomoc do ludzi

Kategorie: 

https://www.mirror.co.uk/news/world-news/emaciated-tiger-walks-out-wild-11945730#ICID=OffSiteVideo

W Rosji w wiosce Solontsowy w Kraju Chabarowskim, cierpiąca na ból tygrysica przyszła do ludzi i położyła się na progu budynku mieszkalnego. Według ekologów zwierzę miało poważne problemy z zębami.

 Drapieżnik wynurzył się z lasu i położył na werandzie jednego z domów. Mieszkający tam Aleksiej Hajdejew miał wyjść rano do ogrodu, ale nie mógł otworzyć drzwi, ponieważ leżało za nimi coś ciężkiego i dużego. Kiedy mocniej nacisnął wrota, rozległ się pomruk. Hajdejew natychmiast wezwał ratowników, którzy przybyli do małej wioski, pisze Mirror.


Tygrysica otrzymała pigułkę nasenną i zabrano ją do pobliskiego centrum ratunkowego tygrysów amurskich, gdzie weterynarze odkryli, że zwierzę nie ma górnych zębów, a dziąsła są w stanie zapalnym.


Szef ośrodka Siergiej Aramilew powiedział, że tygrysica jest w opłakanym stanie, a wszystko będzie zależało od ogólnego stanu jej zdrowia. Na razie jest zbyt słaba do operacji. Nie można jej przeprowadzić bez kuracji wzmacniającej. Teraz tygrysica karmiona jest mielonym mięsem z antybiotykami, aby wzmocnić jej zdrowie.

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocenSkomentuj