Cichy zabójca w twoim domu

Kategorie: 

tg

Według rosyjskich ekspertów w dziedzinie wentylacji i mikroklimatu pomieszczeń, plastikowe okna, wentylatory i klimatyzatory, które zapobiegają „wchodzeniu” świeżego powietrza, są zagrożeniem dla zdrowia ludzkiego, pisze Hotsconen.

 

 Oprócz toksycznych związków, które odparowują z powierzchni mebli, a także materiałów dekoracyjnych i nie są w stanie się rozproszyć, mamy do czynienia ze wzrostem zapylenia powietrza. Plastikowe okna utrzymują wewnątrz pomieszczeń produkty spalania i pracy urządzeń domowych, tj. radon.

 W miejscach o słabej wentylacji tworzy się specyficzny mikroklimat, charakteryzujący się wysoką wilgotnością i temperaturą. Konieczne jest częste wietrzenie pomieszczeń, ale uniemożliwia to izolacja okien. Powstaje korzystne środowisko  dla rozwoju pleśni, grzybów i różnych zarazków.

 Klimatyzatory i wentylatory nie zawsze z powodzeniem radzą są z wentylacją, a często zaostrzają problem. Według niemieckich naukowców, ataki astmy, pojawienie się alergii, chorób skóry i raka w ostatnich dziesięcioleciach wiąże się z niezdrowym klimatem nowoczesnych mieszkań.

 Częściowe wietrzenie tylko częściowo rozwiązuje problem. Eksperci zalecają, aby zrezygnować z okien PCV na rzecz drewna, które zapewni dopływ świeżego powietrza z ulicy, lub instalować nowe okna z zaworami wentylacyjnymi.

 


 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocenKomentarze

Portret użytkownika boto

wystarczy opcja

wystarczy opcja rozszczelnienia okien gdy jest cieplej niż 10C mrozu

1
0

Skomentuj