Chiny używają świń do przeprowadzania crash-testów

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Naukowcy z Chin wywołali oburzenie społeczne po tym, jak okazało się, że używają żywych świń jako manekinów do testów zderzeniowych.

 

 

Tylko w jednym studium przypadku piętnaście młodych świń przywiązano do fotelików samochodowych w celu przeprowadzenia testu zderzeniowego prędkości. Siedem zginęło w wypadku. Przestraszone świnie nie tylko doświadczyły strasznych warunków symulacji, ale przed badaniem odmówiono im także jedzenia i wody.

 

Podczas eksperymentu piętnaście świń w wieku od 70 do 80 dni zapinano paskami różnych typów i poddawano je testom przy prędkości do 30 km / h. Zwierzęta umieszczono na siedzeniu, a następnie uderzyły w ścianę. Świnie otrzymały szereg obrażeń, w tym krwawienie, zranienia, otarcia, złamania i krwawienie wewnętrzne. Siedem zwierząt padło.

 

Oprócz faktu, że świniom odmawiano jedzenia 24 godziny przed testem, zwierzętom nie wolno było pić wody sześć godzin wcześniej. Badacze stwierdzili, że stworzenia otrzymały w ten sposób znieczulenie w celu zmniejszenia „podniecenia i stresu”. Naukowcy uzasadnili użycie młodych świń tym, że ich budowa anatomiczna jest „podobna” do struktury ludzkich dzieci. Twierdzili, że świnie miały być „naśladować dzieci w wieku sześciu lat”.

 

Naukowcy nalegali, aby postępowali zgodnie z amerykańskimi wytycznymi dotyczącymi wykorzystywania zwierząt laboratoryjnych i stwierdzili, że ich badania zostały zatwierdzone przez komisję etyczną. Jednak praktyka wykorzystywania świń i innych zwierząt w testach zderzeniowych w USA została przerwana w latach dziewięćdziesiątych.

 

Renate Künast z niemieckiej Partii Zielonych powiedziała gazecie, że firmy, które naprawdę są zainteresowane ochroną dzieci, użyją ulepszonych manekinów do testów zderzeniowych, a nie świń. Nowoczesne manekiny do testów zderzeniowych są bardzo zaawansowane i mają różne kształty i rozmiary, a czujniki wewnątrz manekinów są w stanie mierzyć siły uderzenia w różnych punktach. Innymi słowy, mogą zapewnić znacznie dokładniejszy opis obrażeń odniesionych w wypadku niż świnia.

 

Okazuje się, że ​​w ciągu ostatnich 10 lat w ich laboratoriach wykorzystano tysiące zwierząt, w tym świnie, psy, króliki, fretki, szczury i myszy.

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocenSkomentuj