Chińczyk przez kilka lat żył z sześciometrowym tasiemcem

Kategorie: 

youtube.com
W mieście Shiyan (Chiny), mężczyzna udał się do szpitala z powodu pogorszenia stanu zdrowia. Po wstępnych badaniach, lekarze nie mogli ustalić przyczyn choroby, więc przeprowadzono dodatkowe testy. W ich wyniku ustalono, że w jelicie pacjenta żyje tasiemiec (łac. Taenia saginata), którego długość zaskoczyła medyków.

 
 
 
 
Człowiek często ma do czynienia z pasożytami. Łatwo zarazić się, gdy spożywamy mięso nie poddawane obróbce cieplnej lub jest ono niedogotowane.
 
 
 
Prawdziwe niedogodności zaczynają się, kiedy pasożyt wzrośnie do określonego rozmiaru. Prowadzone są wówczas zabiegi, które mają spowodować wyeliminowanie pasożyta w sposób naturalny.
 
 
 
Płaziniec, który rozwinął się w jelitach 38 – letniego Chińczyka, osiągnął długość 6 metrów. Pacjent trafił do szpitala, bo czuł się słabo i źle. Często chorował i chudł w oczach. Skarżył się lekarzom, że od kilku lat doskwierają mu bóle brzucha i cierpi na anemię.
 
 
 
Mężczyznę poddano leczeniu przeciwpasożytniczemu. W wywiadzie medycznym człowiek ten wyznał, że lubi jeść surową wołowinę, która może zawierać jaja tasiemca. 
 
 
 
Należy zauważyć, że długość pasożyta w organizmie ludzkim może osiągnąć czasami długość dziesięciu metrów, a jaja wytrzymują temperaturę nawet 45 °C.
 
 
 
Źródło: Scienceblog
 
 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocenSkomentuj