Brytyjski turysta zmarł na wściekliznę po ugryzieniu przez kota w Maroku

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Jeśli zostałeś ugryziony, podrapany lub polizany przez zwierzę, musisz opłukać to miejsce dużą ilością wody z mydłem i natychmiast skonsultować się z lekarzem. Brytyjski turysta zachorował na wściekliznę po ugryzieniu przez kota na wakacjach w Maroku i zmarł, podaje portal Buzz.ie.

 

 

„Angielski turysta został ugryziony przez wściekłego zarażonego kota podczas wakacji w Maroku i zmarł po powrocie do domu" – informuje portal.

 

Wścieklizna jest chorobą wirusową powodującą zapalenie mózgu i rdzenia kręgowego. Po pojawieniu się pierwszych objawów uważa się je za nieuleczalne i prowadzące do śmierci. Choroba jest przenoszona ze zwierząt na ludzi.

 

„Nie ma znanych przypadków przeniesienia wścieklizny z człowieka na człowieka, ale członkowie rodziny, koledzy i pracownicy medyczni, którzy brali udział w wycieczce, również zostali sprawdzeni".

 

Według Buzz.ie dzikie i domowe zwierzęta nie mają wścieklizny w Wielkiej Brytanii i Irlandii, ale w latach 2000-2017 pięć osób zostało zarażonych wirusem po ukąszeniu przez zwierzęta za granicą.

 

„Podczas podróży do krajów, gdzie występuje wścieklizna, należy podjąć środki ostrożności. Jeśli zostałeś ugryziony, podrapany lub polizany przez zwierzęta, miejsca zainfekowane należy przemyć dużą ilością wody z mydłem i szukać natychmiastowej pomocy medycznej.  Pamiętajcie, że stosuje się także szczepionkę przeciwko wściekliźnie ...” – przypomina Buzz.ie.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocenSkomentuj