Brytyjscy naukowcy poprosili ludzi o pomoc w znalezieniu partnera dla ślimaka - dziwaka

Kategorie: 

http://www.nottingham.ac.uk/news/pressreleases/2016/october/lonely-snail.aspx

Naukowcy z Uniwersytetu w Nottingham w Wielkiej Brytanii zaapelowali do ludzi o pomoc w znalezieniu partnera dla niezwykłego ślimak ogrodowego, który obecnie przebywa w laboratorium. Informację o poszukiwaniach opublikowano w komunikacie na stronie uczelni. Ślimak Jeremy został znaleziony w pryzmach kompostu przez przyrodnika, który zwrócił uwagę na nietypową muszlę, poskręcaną lewostronnie.

 

 Mięczak trafił w ręce genetyków. Ich zdaniem, lewostronna muszla ślimaka to wynik niezwykle rzadkiej choroby genetycznej, zdarzająca się raz na milion przypadków.

 „To bardzo ekscytujące odkrycie. Zgłębiam wiedzę o ślimakach od ponad 20 lat i nigdy nie widziałem czegoś takiego. Chcemy go przebadać i dowiedzieć się, czy jest to wynik zniekształceń, czy też dziedzicznej cechy genetycznej"- powiedział profesor Angus Davison.Problem polega na tym, że organy płciowe tego konkretnie osobnika są w lustrzanym odbiciu i nie może on parzyć się z partnerami z prawostronnie poskręcanymi muszlami.Ponadto, naukowcy chcą zidentyfikować gen odpowiedzialny za struktury asymetrii u innych zwierząt, w tym także u ludzi. Jeremy musi znaleźć partnera, aby pozostawić po sobie potomstwo. Badacze zobligowali ludzi, głównie Brytyjczyków, aby ci szukali rzadkich ślimaków w swoich ogrodach. W przypadku odkrycia niezwykłych egzemplarzy, naukowiec prosi o kontakt pod adresem: angus.davison@nottingham.ac.uk
 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocenSkomentuj