Brazylijskie plemię broni się przed Covid-19 za pomocą ziołowego wywaru

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Fundacja Thomson Reuters podała, że z dala od laboratoriów największych światowych firm farmaceutycznych, w środku lasów deszczowych Brazylii, plemię Kayapo z Amazonii w stanie Para jest chronione przed Covid-19 dzięki pnącej herbacie.

 

 

 

Podczas pandemii nielegalni drwale i górnicy napadli na lasy deszczowe Amazonii, potencjalnie narażając plemiona leśne na ryzyko. Starszyzna Kayapo twierdzi, że medycyna naturalna chroni ich przed infekcją.

 

„Kora rośliny, którą plemię utrzymuje w tajemnicy, służy do parzenia herbaty, którą pije się trzy razy dziennie przez pięć dni” - wyjaśnia Po Ira, 23-letni Kayap z wioski Pikani.

 

„Lekarstwo jest bardzo silne. Po wypiciu czujesz się słaby, czasami oczy robią się czerwone i boli cię głowa, ale następnego dnia to działa. Budzisz się i czujesz się dobrze”- powiedział Po Ira, który wypił wywar po odkryciu, że w lipcu uzyskał pozytywny wynik testu na obecność Covid-19.

 

Chociaż nie ma naukowych dowodów na to, że herbata może pokonać wirusa, przywódcy plemienia Kayapo twierdzą, że wszyscy powinni pić ją jako środek zapobiegawczy przeciwko Covid-19. Według oficjalnych danych infekcja zabiła prawie 200 tys. Brazylijczyków.

 

Mieszkańcy wioski twierdzą, że herbata jest najlepszym sposobem na powstrzymanie pandemii, która niszczy ludność tubylczą, która, jak mówią, otrzymała ograniczone wsparcie od rządu federalnego.

 

Eksperci do spraw zdrowia ostrzegają, że nowa pandemia koronawirusa zagraża rdzennej ludności ze względu na ograniczony dostęp do opieki zdrowotnej w lasach deszczowych Amazonii lub jego brak, a także styl życia, który utrudnia dystans społeczny.

 

Plemiona żyjące w lasach Amazonii zostały szczególnie mocno dotknięte we wczesnych stadiach pandemii w Brazylii w zeszłym roku.

 

„Agencje rządowe nie podjęły działań na czas, aby nas chronić i sprawiły, że zaczęliśmy się zastanawiać, czy w ogóle troszczą się o ludy tubylcze” - powiedziała Kayapo Payakan, córka legendarnego przywódcy Kayap Paulinho Payakana, który zmarł w czerwcu 2020 na Covid-19.

 

Brazylijskie Ministerstwo Zdrowia odpowiedziało e-mailem na pytania fundacji, mówiąc, że ponad 400 pracowników służby zdrowia monitoruje i opiekuje się plemieniem Kayapo w Para oraz że rząd dostarcza wioskom maski ochronne i środki dezynfekujące.

 

Kiedy Kayapos zachoruje, zwykle najpierw zwracają się do swoich tradycyjnych przywódców, a do tradycyjnej medycyny tylko wtedy, gdy jest to konieczne - mówi dr Douglas Rodriguez, specjalista od zdrowia tubylców na Federalnym Uniwersytecie w São Paulo.

 

Według Kayapo herbata łagodzi objawy Covid-19, „ponieważ zawiera aktywne składniki lub składniki wzmacniające i nawilżające organism”.

 

Według oficjalnych danych w stanach Para i Mato Grosso żyje około 12 tys. Kayaków. Według miejscowej publicznej służby zdrowia od początku pandemii zginęło mniej niż dwadzieścia osób z powodu Covid-19.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocenSkomentuj