Bobry rozwiążą problem powodzi w Wielkiej Brytanii

Kategorie: 

youtube.com
Brzmi to niewiarygodnie, ale, jak pokazuje doświadczenie, ponowna kolonizacja Wielkiej Brytanii przez bobry po 400 lat od ich zniknięcia, może być rozwiązanie problemu powodzi w tym kraju.

 
 
 
 
 
Podczas gdy rząd brytyjski zamierza wydać 3,2 mld funtów na walkę z powodzią, która miała katastrofalne skutki w Cumbrii i innych regionach w grudniu ubiegłego roku, przedstawiane są różne inicjatywy o potrzebie poprawy ochrony przed kataklizmem oraz mówi się o uruchamianiu mechanizmów szybkiego reagowania. Jednakże w hrabstwie Devonshire opracowano lokalną inicjatywę, związaną z bobrami.
 
 
 
Pięć lat temu, bobry ponownie osiedliły się na terytorium trzech hektarów w Okehampton. W tym okresie gryzonie były w stanie zwiększyć wilgotność gleby wzdłuż rzeki i wyrównać jej koryto poprzez budowę 13 nowych zapór na działce o powierzchni 150 metrów.
 
 
 
Pozytywne doświadczenia w tym regionie zostaną wykorzystane w projekcie Devon, który ma na celu „ustanowienie zasobów wodnych, zmniejszenie redukcji przeciwpowodziowej oraz poprawę jakości wody".
 
 
 
Liderzy Projektu uważają, że bobry miały ogromny, korzystny wpływ na region i jest nadzieja, że ten model będzie wdrażany i odtwarzany na terytorium całej Wielkiej Brytanii.
 
 
 
Źródło: lonelyplanet.com
 
 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocenSkomentuj