Bloger stworzył urządzenie, które prawi komplementy psom

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Bloger-programista tak się nudził podczas samoizolacji, że stworzył urządzenie sztucznej inteligencji, które rozpoznaje każdego psa przechodzącego przez okno i krzyczy do niego komplementy.

 

 

Bloger Ryder Damen z kanału YouTube Ryder Calm Down zauważył, że psy często chodzą po jego ulicy. Dla zabawy postanowił zautomatyzować „prawienie” komplementów do zwierzaka i jego właścicieli za pomocą sztucznej inteligencji.

 

Damen użył komputera i kamery Raspberry Pi, kierując ją przez okno na ulicę. Kamera przechwyciła wideo w czasie rzeczywistym i przesłała je do komputera. Wtedy zaczął działać system uczenia maszynowego YOLOv3, który jest w stanie szybko i dokładnie rozpoznać około osiemdziesiąt różnych obiektów, w tym ludzi, samochody i psy.

 

Bloger uzupełniła system o megafon i oprogramowanie do zamiany tekstu na mowę. Kiedy kamera rozpoznała zwierzę, megafon oznajmił: „Uwaga! Na ulicy jest uroczy pies”.

 

Jeśli system zobaczył właściciela obok zwierzaka, to komunikat brzmiał tak: „Lubię twojego psa!” Ten projekt może wydawać się dziecinny i bezużyteczny, ale przynajmniej ma na celu poprawę nastroju przechodniów. Nie wszyscy ludzie używają sztucznej inteligencji do dobrych celów. Na przykład wcześniej informowano o kobiecie, która stworzyła lubieżne podróbki rywalek swojej córki, aby wrabiać je w problemy.

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)Skomentuj