Bażant złocisty z fryzurą jak Donald Trump

Kategorie: 

youtube.com

Bażant złocisty (łac. Chrysolophus pictus) z fryzurą, jak Donald Trump, zyskał niebywałą popularność w Internecie. Chińskie media twierdzą, że miliarder i ptak wyglądają bardzo podobnie. Pięcioletni okaz żyje w Safari Park w Hangzhou, a dziennikarze niedawno zauważyli jego podobieństwo do amerykańskiego prezydenta - elekta.

 Gao, opiekun stworzenia, powiedział w wywiadzie udzielonym MailOnline, że był zaskoczony tą wiadomością, ale teraz zaczął dostrzegać jakąś zbieżność. Gao pracuje w Hangzhou Safari Park we wschodniej części Chin, gdzie hodowany jest bażant. Ptak jest rzekomo bardziej kolorowy niż inni jego współtowarzysze i promieniuje zdrowiem. Wyróżnia się spośród pięćdziesięciu fazanów, utrzymywanych w Safari Park.

 

Źródło: youtube.com

Zdaniem Gao, bażanty przed zimą stają się bardziej puszyste i przybywa im jasnego upierzenia, aby chronić się przed zimnem. Stąd ta bujna fryzura o tej porze roku. Chińscy internauci żartują, że „ptak nie tylko z zewnątrz wygląda, jak Trump, ale ma nawet podobną osobowość!” Lokalny dziennikarz, który chciał napisać artykuł o nowonarodzonej gwieździe jest bardzo zaskoczony. Jego zdaniem, bażant nie jest w jakiś sposób wyjątkowy i wygląda, jak wiele innych z tego gatunku. Bażanty złociste, pochodzące z Chin, objęte są ochroną w naturalnym środowisku. Gao jest dumny, że jego ptak zyskał tak ogromną sławę. Przyczyni się to na pewno do zwiększenia ruchu turystycznego w ogrodzie zoologicznym w Hangzhou.
 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocenSkomentuj