Na autostradzie w Hiszpanii w wyniku wypadku zginął słoń

Kategorie: 

youtube.com

W poniedziałek 2 kwietnia br. w południowo-wschodniej części Hiszpanii na autostradzie A-30 w pobliżu miejscowości Pozo Cañada (prowincja Albacete) w wyniku wypadku zginał słoń. Rozbiła się ciężarówka, przewożąca w sumie pięć słoni. Kierowca wykonywał manewr wyprzedzania i z jakiegoś powodu stracił kontrolę nad pojazdem.

 

 

Naczepa przewróciła się i uległa zniszczeniu, a cały ładunek w postaci żywych zwierząt został rzucony na drogę i na pobocze. Jeden z słoni zmarł natychmiast, a dwa inne zostały ciężko ranne. Policja i ratownicy zamknęli drogę na trzy godziny z powodu prowadzonej akcji ratunkowej.

 

 

Gregorio Serrano, naczelnik Wydziału Drogowego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Hiszpanii, opublikował na Twitterze zdjęcia z miejsca zdarzenia.

 

 

Cyrk Reunidos Ignacio Pedrera nie wyklucza, że ​​wobec kierowcy ciężarówki zostaną wyciągnięte konsekwencje, ale szef Departamentu Dróg powiedział, że według wstępnych danych, był to tylko wypadek, informuje El Confidencial. Obecnie w tej sprawie prowadzone jest dochodzenie.

 

 

Hiszpańskie wydanie Business Insider podaje, iż pomimo incydentu oraz doznanych urazów, cztery ocalałe słonie nie wykazały znaczącego niepokoju, stanęły na uboczu i obserwowały, co się dzieje.

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocenSkomentuj