Australia: gigantyczny pająk dźwigający mysz imponuje i przeraża

Kategorie: 

youtube.com

Do listy groźnych australijski zwierząt trzeba dopisać nowego osobnika, który nie ustępuje w niczym śmiercionośnym wężom, trującym meduzom i zjadającym ludzi krokodylom. Pająk jest na tyle duży i silny, że z łatwością pnie się po ścianie lodówki ze zdobyczą w postaci myszy.

 

 Pająk Hermie stał się bohaterem filmu, nakręconego przez Jasona Wormala, handlarza z Coppabella w Queensland, który wybierał się do pracy we wczesnych godzinach porannych. Wówczas mężczyznę przywołał sąsiad, aby pokazać mu coś niezwykłego w swoim domu. Jason ujrzał tam pająka, który targał po ścianie lodówki mysz, trzymając ją w szczękoczułkach za głowę. Film, dokumentujący zdarzenie, trafił do Internetu i zyskał ogromną popularność na Facebooku. Wielu ludzi było tym zafascynowanych, jak i zarówno mocno przerażonych. Niektóry sugerują, że Wormal zabił pająka, ale ten zaprzecza i zapewnia, że bohater filmu żyje i ma się dobrze.

 „Ok chłopaki, z pająkiem wszystko jest ok. Nazwaliśmy go Hermie. On prowadzi własną działalność i odpowiada za zagładę gryzoni w naszym mięście Coppabella".Arachnolog Graham Milledge powiedział, że to niezwykłe, bo niespotykane zjawisko. Rzadko kiedy pająki polują na kręgowce. Rozpiętość nóg tego konkretnie osobnika musiała wynosić co najmniej 16 centymetrów. Z kolei inny ekspert Helen Smith, powiedziała, że to mało prawdopodobne, aby Hermie zabił mysz. Podejrzanie wygląda ogon ofiary, który jest bardzo sztywny. Ma to świadczyć o tym, że była ona martwa od jakiegoś czasu. Hermie, mimo wszystko imponuje, swoją siłą i wytrzymałością w dźwiganiu małego ssaka.
 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocenSkomentuj