Amerykańscy badacze wskazali niebezpieczne składniki w „domowej” karmie dla kotów

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Domowe jedzenie może być szkodliwe dla kotów pod wieloma względami, dowiedzieli się naukowcy z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Davis. W tym celu naukowcy przeanalizowali 114 receptur karmy dla kotów z Internetu i książek kucharskich. Zdaniem ekspertów, w siedmiu procentach badanych receptur jednym ze składników był czosnek, cebula i por. Każdy z tych produktów znany jest z toksyczności dla kotów. Ponadto, według ekspertów, wiele karm dla kotów zawierało surowe mięso, które może zawierać niebezpieczne bakterie i pasożyty.

 

 

W tym samym czasie wiele składników odżywczych, przydatnych dla czworonożnych drapieżników, przeciwnie, nie było zawartych w jedzeniu. Prawie w każdemu z nich brakowało trzech lub więcej takich substancji, a w niektórych z nich prawie dwudziestu przydatnych substancji. Jednocześnie eksperci twierdzą, że znacznie bliżej właściwego odżywiania kotów były receptury opracowane przez weterynarzy, choć i tych nie można nazwać idealnymi.

 

Jakość receptur została oceniona przez autorów nowej pracy naukowej zgodnie z zaleceniami Narodowej Rady Badań Stanów Zjednoczonych w sprawie dodatków dla dorosłych kotów. Badanie zostało opublikowane w czasopiśmie naukowym American Veterinary Medical Association.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)Skomentuj