Wściekłe jeże są bardzo niebezpieczne dla ludzi - można zarazić się nawet poprzez ukłucie igłą

Kategorie: 

youtube.com
W regionie moskiewskim po raz pierwszy w tym roku pojawiły się wściekłe jeże, informuje portal Newsru.com, odnosząc się do komunikatu Głównego Państwowego Inspektora Weterynaryjnego.

 
 
 
 
Według Aleksandra Motoszyna, reprezentującego ww. instytucję, w kwietniu znaleziono dwa takie osobniki. Ekspert ostrzega, że chore jeże są niebezpieczne dla ludzi - można zarazić się wścieklizną, nawet ukłuwszy się igłą.
 
 
„W maju otwiera się sezon wakacyjny, a ważne jest, aby ludzie wiedzieli, że w żadnym wypadku nie należy brać dzikich zwierząt do rąk, a szczególnie jeży, które podchodzą pod prywatne posesje. Jeż ma w igłach dużo pasożytów. W swojej ślinie ma specjalny środek, która pozwala się ich pozbyć. Niestety wirus wścieklizny lokuje się właśnie w ślinie"- wyjaśnia ekspert.
 

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)Komentarze

Portret użytkownika Ręce mi opadły

Jeż zarażony wścieklizną

Jeż zarażony wścieklizną (musi mieć strasznego pecha i zostać ugryzionym np. przez wściekłęgo lisa, co łatwe nie jest) nie orzeeżyje długo ze wścieklizną. Szansa, że zarazi inne zwierzę / człowieka jest bardzo znikoma. Natomiast wścieklęgo poznać po tym, że ma problemy neurologiczne. Co to za spece od jeży, co takie pitu-pitu wygadują

0
0

Skomentuj