luty 2020

Byk wybrał kiepskie miejsce do prokreacji i runął w przepaść

Próba zasadzenia się na krowie zakończyła się upadkiem dla nadmiernie pobudzonego mieszkańca niewielkiego gospodarstwa.

 

 

Byk, który rzucił się na krowę od tyłu, nie utrzymywał równowagi, przewrócił się i poleciał w dół ze wzgórza po stromym zboczu.

 

Człowiek, który stał przed rozochoconym bykiem, miał dużo szczęścia. W ostatniej chwili udało mu się umknąć przed zapędami lowelasa. Dalszy los rozkochanego byka pozostaje nieznany.

 
Rekiny zabiły grindwala, którego ratowali ludzie

Rekiny czekały cierpliwie, aż turyści uratują delfina wyrzuconego na brzeg na Wyspach Zielonego Przylądka Wysłany.

 

 

Mieszkańcy i turyści, którzy niedawno odkryli czarnego delfina u wybrzeży Kite Beach (Santa Maria, Wyspy Zielonego Przylądka) połączyli siły, aby przez kilka godzin ratować ssaka morskiego.

 

Rekiny czekały, aż turyści uratują delfina wyrzuconego na brzeg na Wyspach Zielonego Przylądka, a profesjonalny fotograf Gabriele Rumbolo uchwycił momenty akcji ratunkowej. W rezultacie po trzech godzinach ratownikom udało się przywrócić zdezorientowanego delfina do morza.

 

Wysiłki okazały się jednak daremne, ponieważ kilka rekinów czekało na swoją ofiarę, a według fotografa dzień później nadgryziona szczątki ocalonego grindwala zostały wyrzucone na plażę.

 
Powóz konny z drewnem opałowym nie zdążył przejechać przed rozpędzonym samochodem osobowym

20 stycznia br. kamera wideo zamontowana na ruchliwej autostradzie w miejscowości Cornu Lunci (okręg Suczawa, Rumunia) zarejestrowała zderzenie samochodu z powozem konnym.

 

 

 

Według doniesień lokalnych mediów, właściciel samochodu osobowego marki BMW przekroczył prędkość i uderzył w wóz z drewnem opałowym, ciągnięty  przez konia.

 

Na miejsce przybyła ekipa policyjna, blokując przejazd, dopóki całe drewno i resztki wozu nie zostały usunięte z jezdni. Koń i jego właściciel zostali posiniaczeni. Właściciel samochodu potrzebował pomocy lekarzy i został hospitalizowany z obrażeniami klatki piersiowej i brzucha.

 
Pelikan ukradł wędkarzowi dopiero co złowioną rybę

Pelikan ukradł wędkarzowi tuż sprzed nosa dopiero co złowioną rybę. Zrobił to bezczelnie i wydaje się, że zdarzyło się to nie pierwszy raz.

 

 

 

Na próżno mężczyzna próbował walczyć z ptakiem i bronić swojego połowu. Zwycięzcą w tej walce został pelikan. Całą scenę nakręcił przyjaciel wędkarza, który był w pobliżu na innej łodzi. Jak widać, operator świetnie się przy tym bawił. Na koniec sam okradziony zaczął się śmiać z zaistniałej sytuacji. W końcu został przecież oszukany przez pelikana.

 

Często nie doceniamy umysłów zwierząt, a one są znacznie mądrzejsze, niż nam się wydaje.

 
„Obcy” wczołgał się do amerykańskiego samochodu

Tommy Hortman, mieszkaniec Południowej Karoliny, był bardzo przestraszony, gdy odkrył w samochodzie nieautoryzowanego pasażera, który wyglądał jak bardzo niezwykły, a nawet dziwny chrząszcz. Tommy zauważył przerażającego owada, czołgającego się przy oknie, gdy wrócił do swojej ciężarówki, która stała zaparkowana na parkingu.

 

 

Mężczyzna opowiadał o tym, jak to stworzenie przypominało mu obcego ze znanego filmu. Chrząszcz wyglądał, jakby skrzyżowanie Omara i kałamarnicy. Hortman natychmiast schwytał intruza, który miał bardzo puszyste ciało i sześć nóg.

 

Film został niemal natychmiast opublikowane w Internecie. W ten sposób Amerykanin próbował dowiedzieć się, z jakim stworzeniem się spotkał. Odpowiedź zasugerował Eric Day, który jest etymologiem. Najprawdopodobniej był to jeden z przedstawicieli „ćmy towarowej”. Mówiąc ściślej, była to larwa tego niezwykłego stworzenia, które czasem można nazwać „małpim ślimakiem”.

 

Naukowiec dodał, że Hortman zachował się przyzwoicie, ponieważ usunął stworzenie i nie próbował go zabić. Ten owad może bardzo kłuć, co wywołuje pojawienie się wyjątkowo nieprzyjemnej czerwonej wysypki na skórze. Wysypka utrzymuje się raczej długo i strasznie swędzi.

 
Regularne spożywanie herbaty wiąże się ze zwiększoną długością życia

Czy lubisz zieloną herbatę? Jeśli nie, prawdopodobnie powinieneś przemyśleć swoje podejście do niej. Według badań opublikowanych w European Journal of Preventive Cardiology regularne spożywanie zielonej herbaty (co najmniej trzy razy w tygodniu) zmniejsza prawdopodobieństwo rozwoju chorób sercowo - naczyniowych, a także ryzyko przedwczesnej śmierci z innych przyczyn. W badaniu wzięło udział ponad sto tysięcy osób, w których historii medycznej nie stwierdzono raka ani chorób sercowo - naczyniowych.

 

 

 

Miłośnicy herbaty żyją po prostu dłużej. Podczas eksperymentu badanych podzielono na dwie osobne grupy. Uczestnicy pierwszej grupy pili herbatę co najmniej trzy razy w tygodniu, a uczestnicy drugiej grupy pili herbatę bardzo rzadko lub mniej niż trzy razy w tygodniu. Badacze obserwowali badanych przez kilka lat. Według wyników miłośnicy herbaty żyli średnio dłużej, a także przestrzegali zdrowego stylu życia. Wyniki testu wykazały, że u osób po pięćdziesiątce, które piły herbatę, choroby wieńcowe,  udary rozwijały się około 1,4 później niż u osób z drugiej grupy. Miłośnicy herbaty żyją również średnio o 1,2 roku dłużej niż ci, którzy wolą inne napoje. Ponadto, w porównaniu z drugą grupą, prawdopodobieństwo rozwoju śmiertelnych chorób sercowo - naczyniowych wśród osób w pierwszej grupie było niższe o 22%, a ryzyko przedwczesnej śmierci z innych przyczyn wyniosło 15%.

 

Naukowcy uważnie monitorowali również zmiany w ciałach badanych osób, jeśli te zmieniały swoje nawyki związane z herbatą. Według dr Dongfeng Gu, jednego z autorów badania, ochronne działanie herbaty było najbardziej widoczne u osób, które często piły herbatę. Mechanizm badawczy wykazał, że główne biologicznie aktywne związki w herbacie, tj. polifenole, nie utrzymują się w organizmie przez długi czas, co oznacza, że regularne spożywanie herbaty może być ważne dla utrzymania efektu kardioprotekcyjnego.

 

Jakiej herbaty naukowcy zalecają pić? Wyniki badania wykazały również, że rodzaj herbaty jest ważny, ponieważ spożycie zielonej herbaty wiązało się z około 25% zmniejszeniem ryzyka chorób sercowo - naczyniowych i udarem mózgu, a także przedwczesną śmiercią z innych przyczyn. Przy piciu czarnej herbaty nie zaobserwowano takich tendencji. Ważną uwagą do uzyskanych wyników jest jednak fakt, że bardzo mały odsetek badanych spożywał czarną herbatę. Dlatego, aby wyciągnąć dokładne wnioski na temat potencjalnych korzyści zdrowotnych czarnej herbaty, potrzebne są dalsze badania.

 

Jeśli chodzi o przyczyny leżące u podstaw oczywistych przewag zielonej nad czarną herbatą, naukowcy rozróżniają dwa czynniki. Po pierwsze, zielona herbata jest źródłem polifenoli, które chronią przed ryzykiem rozwoju chorób sercowo - naczyniowych, w tym nadciśnienia tętniczego. Drugim czynnikiem jest częste stosowanie czarnej herbaty z mlekiem. Poprzednie badania wykazały, że mleko może przeciwdziałać korzystnemu wpływowi herbaty na zdrowie naczyń. Okazuje się, że jeśli wyniki uzyskane w trakcie tego badania zostaną potwierdzone w randomizowanych badaniach, mogą być doskonałym dodatkiem do obecnych zaleceń dotyczących zdrowej diety.

 
Zobacz bezczelnego lisa, który kradnie część połowu wędkarzom

Podczas wędkowania zimowego jeden z wędkarzy sfilmował śmiałego lisa, który chciał cieszyć się zdobyczą.

 

 

Materiał opublikowany w Internecie pokazuje, że zwierzę złapało żywego szczupaka i próbowało go odciągnąć w nieznane.

 
Wąż wpełzł do dziecięcych śpioszków

W Indonezji kamera monitorująca zainstalowana w prywatnym domu zarejestrowała, jak mały wąż wpełzł na śpioszki śpiącego pięcioletniego dziecka.

 

 

Chłopiec nie czuł intruza pod ubraniem i dalej spał spokojnie. Krewni i zwierzęta domowe, czasami pojawiające się w kadrze, nie zauważyli pojawienia się węża w mieszkaniu, dopóki przebudzone dziecko samo nie wyrzuciło niebezpiecznego intruza (8:11), który umyka z pokoju.

 

Autor filmu nie określił konsekwencji tego, co się wydarzyło.