Wrzesień 2016

Nowozelandczyk pokazał jak zabić ośmiornicę zębami

Nurek z Nowej Zelandii na filmie instruktażowym pokazuje, jak zabić ośmiornicę zębami. To niebywała umiejętność. Sztuki tej dokonał Josh James.

 


Okazuje się, że ośmiornicę można uśmiercić odpowiednio ją nagryzając, podaje Mashable.

Publikacja zwraca uwagę, że człowiek musi odgryźć ośmiornicy mózg, aby ją uśmiercić. Josh zabił już wiele stworzeń morskich, używając tylko zębów. To nie wygląda apetycznie, ale Nowozelandczyk, sądząc po filmie, osiągnął swój cel.
 
Kot Steve i jego owce

Kot zaprzyjaźnił się z owcami i stał się przywódcą stada.

 

 


W Nowej Zelandii kot o imieniu Steve zaprzyjaźnił się ze stadem owiec, żyjącym na farmie. Wkrótce stał się nie tylko jednym z  nich, ale także liderem stada, pisze Mashable. Film, na którym widać, jak kot bawi się z jagniętami w ciągu dwóch dni zyskał ponad 200 tys. odsłon na Facebooku.

Kot zaprzyjaźnił się z owcami, kiedy miał osiem miesięcy. Gospodarz stada przyniósł Steva do domu, aby ten nie marzł. Okazało się, że przydomowy drapieżnik szybko znalazł wspólny język z owieczkami. Obecnie Steve i jego „stado" są postrzegani, jak lokalne gwiazdy.
 
W Zatoce Fińskiej wypuszczono fokę szarą o imieniu Atom

Samiec foki szarej trafił z powrotem do swojego naturalnego środowiska. Zwierzę uwolniono w Zatoce Fińskiej, informuje Wodokanal Petersburg.

 

 


Foka została umieszczona w Centrum Rehabilitacji 21 marca br., po tym, jak została znaleziona przy Leningradzkiej Elektrowni Atomowej Sosnowy Bór. Atom był bardzo chory – miał poważne problemy z trawieniem. W tym roku w Rosji na rehabilitację trafiło siedemnaście fok z Zalewu Fińskiego, w tym dziesięć fok szarych i siedem obrączkowanych - tzw. nerpów.


 
W Wielkiej Brytanii po raz pierwszy od stu lat wystawiono na aukcji szkielet ptaka dodo

W Wielkiej Brytanii po raz pierwszy od stu lat sprzedają szkielet wymarłego ptaka. Ten rodzaj nielotów, znany jako „dodo, zniknął z powierzchni Ziemi pod koniec XVII wieku.

 

 


Właściciel eksponatu kompletował go od 1970 roku, skupując poszczególne elementy kośćca od osób prywatnych i na rozmaitych aukcjach. Potrzeba było kilku dekad, aby zebrać całość. Sprzedawca twierdzi, że szkielet dodo jest w 95% oryginalny.

Na świecie istnieje tylko jeden szkielet dodo, który został wykonany z kości ptaka. Wchodzi on w skład ekspozycji w muzeum na Mauritusie. Zgodnie z oczekiwaniami, aukcja, na której Brytyjczycy wystawią dodo, odbędzie się w Wielkiej Brytanii w listopadzie tego roku. Ptaki dodo wyginęły zaledwie 70 lat od momentu, kiedy zaczęli się nimi zajmować uczeni. Ze względu na brak umiejętności latania, te rzadkie stworzenia stawały się łatwym łupem dla wygłodniałych ludzi, podaje BBC.
 
W Tajlandii zginął pies, który ponad rok czekał na swojego właściciela

W Tajlandii samochód przejechał psa, który czekał na swojego właściciela ponad rok przy jednej z lokalnych dróg.

 

 Pies zginął na szosie w tajskiej prowincji Chanthaburi. Przez cały rok Loong czekał na swojego pana. Niektórzy próbowali zabrać go do domu, ale cały czas pies uciekał i powracał do punktu wyjścia.Stworzeniem opiekował się klub miłośników zwierząt z Chanthaburi. Nie wiadomo, do kogo należał wierny czworonóg. Nie wiadomo też, czy człowiek ten żyje i porzucił zwierzę, czy też umarł w niewyjaśnionych okolicznościach.Dobrzy ludzie zadeklarowali, że uszykują Loongowi godny pochówek.
W Brazylii złapano olbrzymią anakondę

Robotnicy, budujący zaporę w stanie Pará w północno-wschodniej części Brazylii, rozbijali skały w okolicach miasta Altamira. W miejscu prac znaleziono 10-metrową anakondę. Gigant ważył 400 kilogramów, a długość jego ciała osiągnęła 10 metrów. W przekroju gad mierzył metr średnicy.

 

 


W tej chwili nie wiadomo, co stało się ze stworzeniem. Na filmie widać, że robotnicy znaleźli węża, zmierzyli, zważyli i sfotografowali. Anakonda najprawdopodobniej została później przez nich uśmiercona. Jeśli do tego doszło, to dość smutna wiadomość. Rzadko kiedy udaje się znaleźć tak ogromne okazy żywe w ich naturalnym środowisku. Wcześniej, za największego złapanego węża w Brazylii uważano 9-metrową anakondę.

 
Przemoknięty kola zyskuje coraz większą sławę i popularność na całym świecie

W rejonie Adelaide Hills w stanie Australia Południowa nieustannie padające deszcze doprowadziły do powodzi. Podtopiony jest obszar wokół miasta Stirling, gdzie samochodem przejeżdżał Russell Latter. Na samym środku drogi ujrzał przemoczonego koalę.

 

 Mężczyzna przeniósł zwierzę w bezpieczne miejsce. Miś wspiął się na pobliskim pień, przeszedł nad potokiem i wdrapał się na wysokie drzewo. Russell zrobił kilka zdjęć i filmów, które zamieścił na swoim profilu na Facebooku. Po chwili zauważył, że cieszą się one dużym zainteresowaniem wśród Internatów i mediów, także zagranicznych. Australijczyk rzadko publikował dotychczas cokolwiek w sieci.W wywiadzie dla The Times Russell powiedział, że wrócił do miejsca nieoczekiwanego spotkania z koalą na następny dzień i odnalazł stworzenie śpiące w konarach na pobliskim drzewie. Miś nie był już tak mokry.Pomocy na skutek powodzi potrzebują nie tylko zwierzęta, ale także ludzie. W mieście Rapid Bay utknął autobus z uczniami. Wszystkie dzieci z powodzeniem ewakuowano. Trudna sytuacja utrzymuje się w stanie Victoria. Woda zalała tam 25 osiedli, donosi ABC Online. Podtopionych jest wiele domów. Pojawiły się problemy z dostawami energii elektrycznej, a jedną osobę uznaje się za zaginioną.
 
W Australii kobieta wydała 500 dolarów na operację złotej rybki

Weterynarze wydobyli żwirek, który ryba połknęła w akwarium.

 

 Emma Marsh, mieszkanka Brisbane, wydała 500 dolarów na operację swojej złotej rybki o imieniu Conqueror. Stworzeniu utknął drobniutki kamyczek w przełyku. Według informacji lokalnych mediów, ryba była pierwotnie warta 12 dolarów. Weterynarze znieczulili zwierzę i usunęli zalegające ciało obce o rozmiarze ok. 8 mm. Eksperci tłumaczą, że bez operacji ryba umarłaby z głodu.
 
Ptak, wystraszone koty i pies

W sieci ogromną popularność zyskało video, na którym widać koty, obserwujące ptaka za oknem.

 

 Akcję szpiegowską niespodziewanie zakłócił biały pudel, który wystraszył sierściuchy. Zwierzęta poleciały w powietrze i rzuciły się do ucieczki. W ciągu zaledwie kilku dni film obejrzało ponad 1,2 mln osób.
 
Nowosybirski wędkarz złowił ogromnego szczupaka

Nowosybirski wędkarz złowił ogromnego szczupaka. Igor Kopysow udał się 29 sierpnia br. na ryby i wiele sobie nie obiecywał tego dnia. Myślał nawet, że pogoda z deszczem i wiatrem nie sprzyja wędkowaniu.

 

 Igor postanowił zaczaić się na ryby drapieżne. Gdy odczuł branie, nie zdawał sobie sprawy, że przez następne dwadzieścia minut przyjdzie mu walczyć z osiemnastokilogramowym gigantem.Długość olbrzyma wynosi 145 cm. Przy okazji wędkarz na straty musi spisać gumowy ponton, który szczupak capnął ostrymi zębami.

 „Kiedy wyciągnąłem go na brzeg, kolana mi się trzęsły, a serce omal nie wybuchło” – podzielił się swoimi uczuciami Rosjanin.Rybę przerobią na pasztety i inne potrawy. Zakonserwowana zostanie jedynie głowa, którą z trudem upchnięto do trzylitrowego słoika. To nie jest pierwsze trofeum wędkarza. W minionym roku udało mu się złapać szczupaka o wadze 15 kilogramów.