Marzec 2016

Ekscytujące wędkarstwo – wędkarz kontra karp

Ekscytujące wędkarstwo, wędkarz kontra karp.

 

 Wędkarskich emocji można doświadczyć, siedząc przy komputerze. Zobacz i uzyskaj ogromną przyjemność z oglądania.
 
Fińska sowa - torpeda rozbawiła ludzi do łez

Sfotografowana w 2014 roku w Kokkola w Finlandii sowa otrzymała przydomek Sowa Torpeda. Z każdym dniem ptak z obrazka pozyskuje nowych fanów. 

 
 
 
Autorem zdjęcia, które zrobiono zimą podczas dwudziestopięciostopniowego mrozu, jest Jani Ylikangas, podaje portal Yle.fi.
 
 
Zabawny drapieżnik został wyróżniony przez kilka firm medialnych, stał się źródłem dziesiątków memów internetowych i doczekał się nawet swojego profilu na Facebooku.
 
 Wielbłąd Jasza zwiał z rosyjskiego zoo i biegał ulicami Ufy

Prawdziwą gwiazdą w rosyjskim Internecie stał się wielbłąd Jasza. Wszystko wydarzyło się w Ufie. 

 
 
 
 
Zdjęcia i pliki wideo, które zamieszczano na portalach społecznościowych, dokumentują bieg wielbłąda, zaskoczenie przechodniów i paraliż komunikacyjny na niektórych skrzyżowaniach.
 
 
Jak się okazało, zwierzę uciekło z lokalnego zoo. Powodem był incydent z jego sąsiadem – niedźwiedziem. Podczas sprzątania klatek miś przestraszył Jaszę i ten pognał przed siebie w nieznane.
 
 
Obecnie sytuacja jest opanowana. Jasza został złapany i wrócił do ogrodu zoologicznego.
 

 W USA znaleziono dwa największe króliki na świecie

W Stanach Zjednoczonych, na jednej z farm, dziennikarze odkryli dwa gigantyczne króliki o długości 1,3 metra każdy.

 
 
 
Według dziennikarzy, kiedy zobaczono te wielkie zwierzęta, zdecydowano, że trafią one do Księgi Rekordów Guinnessa.
 
 
Dziennie króliki zjadają dwanaście marchewek, dwa jabłka i sześć kaczanów kapusty.
 Białoruski piosenkarz zamierza wystąpić na Eurowizji nagi w otoczeniu dzikich wilków

Na głównej scenie Europy piosenkarz Ivan zaprezentuje utwór Wiktora Drobysza pt. Help you fly.

 
 
 
 
Podopieczny rosyjskiego producenta Wiktrora Drobysza, piosenkarz Aleksander Ivanow (Ivan) zamierza szokować widzów na Eurowizji 2016, która odbędzie się w Sztokholmie od 10 do 14 maja br. Wrażenie ma wywołać jego wygląd i prawdziwie dzikie otoczenie. 
 
 
Ivan ukaże się na głównej scenie Europy nie tylko zupełnie nagi, ale również w towarzystwie dzikich wilków.
 
 
Ivanow czyni starania, aby uzyskać specjalne pozwolenie na użytkowanie dzikich zwierząt w swoim spektaklu, ale na razie nie jest to proste, bo Szwedzi są sceptycznie nastawieni wobec pomysłu artysty.
 

 W Szwecji dron spowodował śmierć bażantów

Na jednym ze szwedzkich gospodarstw prywatnych, zajmujących się hodowlą bażantów, zdarzył się tragiczny wypadek. Dron przeleciał zbyt blisko woliery, przestraszając dwa ptaki na śmierć, donosi gazeta Sydsvenskan.

 
 
 
 
Do zdarzenia doszło w sobotę 19 marca br. Poszkodowani właściciele wezwali policję, aby wyjaśnić sprawę. Chcą się dowiedzieć, do kogo należał bezzałogowiec i dlaczego jego przelotowi towarzyszył głośny warkot.
 
 
Obecnie funkcjonariusze organów ścigania badają zdarzenie. Ich zdaniem, sprawa ta może być uznana za akt wandalizmu. Ponadto policja może również zakwalifikować ten incydent, jako przypadek okrucieństwa wobec zwierząt.
 
 
Właściciel bażantów zastanawia się teraz nad pozyskaniem specjalnie szkolonych orłów, które mogą stawiać opór dronom. W bazie lotniczej Valkenburg w Holandii prowadzi się już w tym celu takie szkolenia ptaków drapieżnych. Przypadki nielegalnego wykorzystywania dronów są coraz częstsze.
 
 
Podobne działania podejmują Turcy. Jak donosi CNN Turk, szef lotniska Huseyin Serdar Yyldarma w połowie marca zaproponował wykorzystanie orłów kirgiskich do przechwytywania dronów i ochrony lotnisk.
 
 
Organizacja systemu przechwytywania podejrzanych dronów interesuje władze wielu krajów. Na przykład, policja w Tokio w grudniu ubiegłego roku zaczęła używać drona, wyposażonego w sieć do łapania obcych intruzów, a w październiku eksperci z Battels Memorial Institute zaprezentowali przenośny system do neutralizacji i przymusowego lądowania samolotów bezzałogowych o nazwie Drone Defender z zewnątrz przypominający karabin.
 W Tajlandii odkryto rybę, która jest w stanie chodzić

Amerykańscy naukowcy złapali w jednej z rzek w Tajlandii małą rybę, która jest w stanie chodzić, piszą reporterzy czasopisma Nature Scientific Reports.Panda pobiła partnera w trakcie uprawiania seksu

W Schönbrunn Zoo Vienna para pand olbrzymich Yang Yang i Lun Hui miała zbliżenie na oczach zwiedzających. Pracownicy opublikowali film, dokumentujący to zdarzenie na YouTube.

 

 Podczas stosunku samiec próbował wejść tylnymi łapami na swoją partnerkę. W konsekwencji niezadowolona samica uderzyła Lun Huia kilka razy i ten musiał się wycofać.Zbliżenie pand olbrzymich to sensacja. Inne ogrody zoologiczne bazują wyłącznie na sztucznych zapłodnieniach.Pandy to ssaki zagrożone wyginięciem ze względu na niski wskaźnik urodzeń. Do roku 2000 zwierzęta te nie rozmnażały się w ogóle w niewoli, a teraz zdarza się to niezwykle rzadko.

 
Stworzono rybę mutanta z 70 kolorami skóry

Naukowcy stworzyli genetycznie zmodyfikowaną rybę danio, której skóra mieni się wszystkimi 70 kolorami „tęczy”. Ta różnorodność pozwoli biologom monitorować rozwój, ruch i regenerację poszczególnych komórek w organizmie. O niezwykłych zwierzątku napisano w czasopiśmie Developmental Cell.

 Wielobarwność uzyskano przez gen, który jest odpowiedzialny za kodowanie czerwonych, niebieskich i zielonych białek fluorescencyjnych. Kenowi Poss z Duke University w Durham (Północna Karolina) udało się gen barwiący umieścić w genomie odpowiedzialnym za wytwarzanie komórek skóry (embrion).Na pierwszy rzut oka dorosły osobnik wydaje się być czerwony, ale w promieniach ultrafioletowych w skórze ryby widać 70 kolorów.„Nie wiedziałem, że te wzorce pojawią się na skórze. Podczas modyfikacji genów zwierząt, nie można przewidzieć końcowego rezultatu"- powiedział Poss.


W każdej komórce skóry ryby znajduje się około 100 kopii genu. Ich rozmieszczenie pod kątem koloru jest zupełnie przypadkowe. W jednej komórce może być na przykład 80 kopii czerwonych, 20 zielonych i 10 białych. Liczba podstawowych kombinacji kolorów dochodzi do pięciu tysięcy, chociaż rozdzielczość mikroskopu pozwala odróżnić tylko 70.Obecnie „kolory” ryby odziedziczy jej potomstwo. Naukowcy będą mogli śledzić, jak komórki poruszają się i pracują przy regeneracji skóry, na przykład podczas leczenia urazów.

 
Łotewski bocian na protezach 3D

Dzięki nowoczesnej technologii zraniony ptak odzyskał nogi. Bociana znaleziono na polach, splątanego drutem prawdopodobnie ze starego ogrodzenia. 

 
 
 
 
Ptak przecierpiał wiele i w konsekwencji nie mógł chodzić. Weterynarze próbowali stosować wszystkie znane im metody leczenia, ale pacjent nie był w stanie odzyskać sprawności na skutek odniesionych ran. 
 
 
Amputacja nie wchodziła w grę, bo byłby to za duży stres dla ptaka i w konsekwencji niewątpliwa śmierć. Zdeterminowani ludzie odwołali się więc do nowoczesnych technologii. Protezy wydrukowano w drukarce 3D. Powstały one z wytrzymałego, ale równocześnie bardzo elastycznego materiału.
 
 
Obecnie bocian przywykł do protez i stara się samodzielnie chadzać. W sumie dostał drugą szansę na przeżycie, donosi portal Gorod.lv.