Zmiany na Ziemi

Subskrybuj zawartość
Zaktualizowano: 39 tygodnie 1 dzień temu

Zidentyfikowano najdłuższą jaskinię świata. Ma ona niemal 350 km długości!

śr., 2018-01-17 23:03

Okazało się, że znajdujące się w pobliżu meksykańskiej miejscowości Tulum dwie podwodne jaskinie Sac Actun i Dos Ojos są połączone nieznanym dotychczas tunelem, który czyni z nich rekordowo duży system. Skutkiem tego okazało się, że obie razem stanowią największą znaną jaskinię świata.

Niezwykła kolumnowa chmura zaobserwowana na niebie nad Bahamami

śr., 2018-01-17 22:11

Astronauci na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej uchwycili masywną formację pionowej chmura, która uformowała się nad archipelagiem Bahamów, w pobliżu wyspy Andros. Taka nietypowa chmura znana jest w meteorologii jako Altocumulus castellanus i z czasem może się przekształcać w chmury typu Cumulonimbus.

Nad stanem Michigan zaobserwowano jasny błysk. USGS odnotował to jako trzęsienie ziemi!

śr., 2018-01-17 21:12

Ostatnio na Ziemię upada zdecydowanie więcej jasnych meteorów niż kiedyś. Praktycznie każdego tygodnia dochodzi do licznych obserwacji ognistych kul rozświetlających nocne niebo. Najnowszy taki przypadek miał miejsce w amerykańskim stanie Michigan.

Największa erupcja wulkaniczna XXI wieku mogła pozostać niezauważona

śr., 2018-01-17 20:54

To niesamowite, ale wszystko wskazuje na to, że ludzkość w XXI wieku prawie przegapiła ogromną erupcje wulkaniczną, do której doszło w 2012 roku. Jej skala była tak ogromna, że twierdzi się obecnie, iż było to największe zjawisko wulkaniczne od ponad stu lat, a odpowiada za nie podmorski wulkan Havre w pobliżu Nwej Zelandii. 

Nowa Kalifornia ogłosiła niepodległość od Kalifornii. USA mogą zyskać nowy 51. stan

śr., 2018-01-17 20:00

W Kalifornii działają ruchy secesyjne, które liczą na oderwanie regionu od reszty Stanów Zjednoczonych celem utworzenia zupełnie nowego państwa. Tymczasem w poniedziałek, inne ugrupowanie ogłosiło niepodległość i chce oderwać większość hrabstw Kalifornii, aby powołać nowy 51. stan.

Po raz pierwszy udało się wyprodukować rozbłysk gamma w warunkach laboratoryjnych

śr., 2018-01-17 15:40

Rozbłyski gamma to intensywne eksplozje światła i najjaśniejsze zjawiska obserwowane we Wszechświecie. Niektóre z nich bywają tak intensywne, że można je zaobserwować gołym okiem, tak jak było w przypadku rozbłysku GRB 080319B, który wystąpił 19 marca 2008 roku. Ponieważ mechanizmy powstawania tych rozbłysków nie są nam dobrze znane, naukowcy postulowali odtworzenie takiego zjawiska w ziemskim laboratorium.

Cenzura w Internecie! Największe portale społecznościowe zaczynają walczyć z twórcami treści z którymi się nie zgadzają

śr., 2018-01-17 11:07

Projekty internetowe oparte wyłącznie o platformę Facebook czy YouTube znalazły się w opałach. Obecnie tacy twórcy mają dwie możliwości. Albo się podporządkują i samoocenzurują, stając się lewicowymi w poglądach, albo będzie zakaz monetyzacji i ostatecznie znikną z przestrzeni tych portali społecznościowych i to bez podania przyczyny, a czasem z dnia na dzień.

Władze Szwecji chcą przygotować mieszkańców na wojnę. Czego obawia się rząd?

śr., 2018-01-17 11:00

Wielokulturowe społeczeństwo Szwecji będzie przygotowywane na różnego rodzaju sytuacje kryzysowe - zamachy terrorystyczne, katastrofy naturalne, a nawet na wojnę. Wcześniej dowiedzieliśmy się, że władze chcą edukować obywateli pod kątem samodzielności na wypadek bliżej nieokreślonego zagrożenia i kryzysu, który może trwać nawet przez kilka miesięcy. Pytanie jakie oczywiście należy zadać brzmi - czego obawia się Szwecja?

W Niemczech powstaje Polska Partia Niemiec, która jest zaniepokojona stanem polskiej demokracji

wt., 2018-01-16 22:20

Niemcy próbują uderzać w Polskę propagandą oraz podburzając młode pokolenie przeciwko rządowi, o czym mówiła sama Minister Obrony Ursula von der Leyen. Jednak proniemiecka opozycja w naszym kraju, jak wskazuje tygodnik Der Spiegel, sama się kompromituje. Tymczasem w Niemczech ma powstać nowa partia, która będzie zajmować się krytyką polskiego rządu.

Panika w Japonii! Władze przez głośniki BŁAGAJĄ mieszkańców, by nie kupowali ryb

wt., 2018-01-16 21:27

Jeden z kupujących w Japonii zwrócił się do Centrum Konsumenckiego z zażaleniem w sprawie jakości zakupionych ryb fugu, uważanych za trujące, gdy sa źle przygotowane do spożycia. Władze potraktowały sprawę poważnie i zareagowały bardzo szybko. Departament Zdrowia kraju apeluje do mieszkańców o zwrot zakupionych produktów tego typu. Komunikat podawany jest przez głośniki, które są wykorzystywane podczas trzęsień ziemi i innych katastrof.