Zmiany na Ziemi

Subskrybuj zawartość
Zaktualizowano: 1 rok 22 tygodnie temu

Ukraińcy żądają aby Polska oddała im Przemyśl z okolicznymi powiatami

czw., 2016-07-14 12:45

Banderowcy panoszą się na Ukrainie już od kilku lat. Wsparci przez USA doprowadzili do destabilizacji najpierw zachodniej części kraju, a potem utracili po ciężkich bojach Krym i niemal cały wschód. Teraz nie zwracając uwagi na niezrozumiałą przychylność dla nich polskich władz, pokazali ponownie swoje prawdziwe oblicze żądając zwrotu Przemyśla i kilkunastu okolicznych powiatów.

Nowy patent Apple uniemożliwi nagrywanie przestępstw popełnianych przez amerykańską policję

czw., 2016-07-14 12:00

Informacje o ostatnich morderstwach popełnionych przez amerykańską policję dotarły do mediów i ludzi z całego świata dzięki temu, że osoby postronne zaczęły nagrywać całe zdarzenie. Zabójstwo Altona Sterlinga wywołało ogromne oburzenie wśród afroamerykańskiej społeczności, domagano się ukarania funkcjonariuszy a nawet szefa policji w Baton Rogue. Jednak świat nie usłyszałby o kolejnych strzelaninach gdyby mieszkańcom Stanów Zjednoczonych po prostu zabroniono nagrywania tego typu zajść.

Nowy turecki premier zapowiedział poprawę relacji z Assadem - syryjska opozycja zaskoczona

czw., 2016-07-14 10:30

Jesteśmy właśnie świadkami bardzo zaskakującego obrotu sytuacji. Baszar al-Assad był dotychczas traktowany jako absolutny wróg którego należy zlikwidować tak jak Saddama Husseina czy Muammara Kaddafiego. Niespodziewanie jeden z największych przeciwników Syrii ogłosił konieczność normalizacji stosunków z tym państwem.

W Jakucji w połowie lipca drugi dzień pada śnieg

śr., 2016-07-13 20:52

W Jakucji w północnej części regionu amurskiego latem można lepić bałwanki. Jak podaje portal Ykt.ru, w miejscowości Sebjan - Kjuel (org. Себян-Кюель) od dwóch dni pada śnieg.

Szok i oburzenie spowodowane zachowaniem George'a W. Busha na pogrzebie zamordowanych policjantów

śr., 2016-07-13 20:27

Wielki skandal wybuchł w Ameryce. George W. Bush zszokował opinie publiczną swoim zachowaniem na pogrzebie zamordowanych kilka dni temu policjantów. Ex prezydent zatańczył podczas ceremonii żałobnej w Dallas, trzymając za rękę swoją żonę Laurę i Michelle Obamę.

Amerykańscy lekarze potrafią przywracać wzrok ślepym myszom

śr., 2016-07-13 20:02

Amerykańscy lekarze mogą regenerować nerwy wzrokowe przy przekazywaniu informacji wizualnej do mózgu u myszy. Utrata wzroku w wyniku uszkodzenia nerwu wzrokowego powstaje najczęściej na skutek urazu, odwarstwienia siatkówki, nowotworów i jaskry.

Czy Pokemon Go służy do inwigilacji na masową skalę?

śr., 2016-07-13 19:20

Spełnienie marzeń milionów ludzi na całym świecie o byciu trenerem pokemonów? Wielkie odkrycie i najlepsza gra mobilna od lat? Czy tylko perfidna aplikacja szpiegowska, która pod miłym papierkiem skrywa swoje prawdziwe oblicze? Senator Al Franken z Minnesoty stawia na ostatnią opcję!

Naukowcy odkryli przyczynę podniesienia się gruntu w okolicy włoskiego superwulkanu Campi Flegrei

śr., 2016-07-13 16:26

Nowe badanie przeprowadzone przez włoskich specjalistów wskazują, że inflacja terenu zaobserwowana w okolicach kaldery superwulkanu Campi Flegrei wynika ze wzrostu ciśnienia gazu, a nie ze względu na przypływ magmy, jak wcześniej sądzono. Informacje te zostały przedstawione w czerwcu bieżącego roku, na konferencji naukowej w japońskiej Jokohamie.

Prezydent Chin zlecił przygotowania do wojny z USA

śr., 2016-07-13 16:20

Konflikt o Morze Południowochińskie wchodzi najwyraźniej w nową fazę. Prezydent Xi Jinping, tuż po ogłoszeniu werdyktu przez Międzynarodowy Trybunał Arbitrażowy, wezwał swoją armię do przygotowania się do działań zbrojnych. Chodzi o obronę terytoriów do których Stany Zjednoczone wysyłają swoje okręty patrolowe w ramach "wolności nawigacji".

Obligacje loteryjne – kolejne szaleństwa rządzących

śr., 2016-07-13 15:45

W zeszłym miesiącu pisałem o tym, jakie nowe sposoby może wymyślić rząd, po to by położyć ręce na oszczędnościach obywateli i sfinansować np. niewypłacalny sektor emerytalny. Dzisiaj już wiemy w jaki sposób postara się to zrealizować. Ministerstwo Rozwoju przedstawiło swoje koncepcje na pozyskanie środków finansowych. Mają to być m.in. obligacje loteryjne czyli hybryda handlu długiem z loterią lotto.

Ziemia zyskała nowego quasi-satelitę - nazywa się 2016 HO3

czw., 2016-06-16 19:45

Jak informują astronomowie z NASA, odkryto nowy naturalny księżyc Ziemi. Jest to pochwycona przez ziemskie pole grawitacyjne planetoida, 2016 HO3.

Francja i Niemcy wysłały komandosów do Syrii. Rosja stosuje przeciwko rebelii biały fosfor i napalm

czw., 2016-06-16 17:15

Wydarzenia w Syrii znów nabierają tempa. Ostatnia niebezpieczna sytuacja, która mogła przekształcić się w III wojnę światową, została opanowana gdy ogłoszono powszechne zawieszenie broni i wznowienie negocjacji a Zachód oczekiwał na odejście syryjskiego prezydenta. W rzeczywistości jedynym warunkiem dla zakończenia tego wieloletniego konfliktu była rezygnacja Baszara al-Assada, na co naturalnie nie zgadzała się Rosja.

Ostatecznie potwierdzono istnienie fal grawitacyjnych - Einstein miał rację !

czw., 2016-06-16 17:15

Niewykluczone, że potwierdzenie istnienia fal grawitacyjnych będzie największym odkryciem w tym stuleciu. Już od lutego wiadomo, że naukowcy mieli ogłosić to odkrycie, ale czekali jeszcze na potwierdzenie obserwacji. To się właśnie udało i po stwierdzeniu dwóch przypadków odczytu śladu fal grawitacyjnych można było oficjalnie obwieścić odkrycie.

Czarny pierścień unosił się nad Disneylandem w Kalifornii

czw., 2016-06-16 17:13

W amerykańskim stanie Kalifornia 27 kwietnia br. unosił się czarny pierścień, przypominający dym z papierosa.

Mordercy palestyńskich dzieci staną na czele Komitetu Głównego ONZ ds. prawnych

czw., 2016-06-16 13:40

Państwo żydowskie to nieuznawany przez wielu twór na Bliskim Wschodzie, znany ze stosowania bardzo agresywnych działań militarnych, używania nieproporcjonalnej siły, mieszania się w sprawy innych państw i łamania prawa międzynarodowego. Izrael potępiany jest zwłaszcza za brutalne ataki na mieszkańców Strefy Gazy. Teraz okazuje się, że przedstawiciel tego państwa po raz pierwszy został wybrany na wysokie stanowisko w Organizacji Narodów Zjednoczonych.

Polska wyśle 4 myśliwce na wojnę z ISIS

czw., 2016-06-16 07:20

Minister Obrony Narodowej Polski Antoni Macierewicz powiedział wczoraj, że Polska zaangażuje się w wojnie na Bliskim Wschodzie. Cztery polskie myśliwce rozpoczną działania już w najbliższym czasie, prawdopodobnie jeszcze przed szczytem NATO.

Ogromny grad w Chinach wywołał wielkie zniszczenia

śr., 2016-06-15 21:10

W północnych Chinach, w prowincji Shanxi doszło do wielkiego gradobicia. Z powodu intensywnych opadów deszczu i dużego gradu wielkości kurzych jaj doszło do licznych zniszczeń. W wyniku opadu w mieście Changzhi ucierpiało bardzo wiele samochodów, które zostały dosłownie poszatkowane.

W Rosji w ciągu jednej nocy zniknęło całe jezioro

śr., 2016-06-15 20:34

Mieszkańcy wsi Ostaszata (ros. Осташата)w regionie permskim w Rosji, z zaskoczeniem zauważyli, że jedno z  lokalnych jezior zniknęło w ciągu nocy. Wcześniej akwen był głęboki na 3 metry.

Spora asteroida przeleciała w okolicy Ziemi

śr., 2016-06-15 19:49

Dzisiaj rano, około godziny 7:00 czasu uniwersalnego, blisko Ziemi przeleciała asteroida 2007 MK6. Obiekt ten został odkryty w 2007 roku, przez astronomów z obserwatorium Mount Lemmon w Stanach Zjednoczonych. 

Wielka Brytania prawdopodobnie opuści Unię Europejską

śr., 2016-06-15 18:45

Ostatnie sondaże na temat możliwego rozstrzygnięcia referendum w sprawie wyjścia z UE Wielkiej Brytanii wskazują na koniec członkowstwa w Unii Europejskiej. Od kilku tygodni szala przeważyła się na korzyść zwolenników wyjścia z biurokratycznego, lewackiego molocha, którym stała się UE. Jeśli nie dojdzie do spektakularnego fałszerstwa jak to dokonane niedawno w Austrii, to wkrótce Wielka Brytania nie będzie już krajem członkowskim.